Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » SEC Potansiyel ETF Onay Dönemine Girerken Bitcoin 36.000 Doları Aştı

SEC Potansiyel ETF Onay Dönemine Girerken Bitcoin 36.000 Doları Aştı

Bitcoin Artışı 2017

SEC Potansiyel ETF Onay Dönemine Girerken Bitcoin 36.000 Doları Aştı

SEC Potansiyel ETF Onay Dönemine Girerken Bitcoin 36.000 Doları Aştı

Dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin, Mayıs 2022’den bu yana ilk kez Perşembe günü 36.000 ABD dolarının üzerine çıktı. Perşembe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) beklemedeki noktayı “teorik olarak onaylaması” için sekiz günlük sürenin ilk günü başlıyor. Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) uygulamaları.

Hızlı gerçekler

  • Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, X’te (eski adıyla Twitter) SEC’in 9 Kasım’dan 17 Kasım’a kadar 12 spot Bitcoin ETF başvurusunun tamamını teorik olarak onaylayabileceği sekiz günlük bir süreye sahip olduğunu söyledi.
  • “10 Ocak’a kadar spot Bitcoin ETF onayı alma şansının hâlâ %90 olduğuna inanıyoruz. Ancak daha erken gelirse, mevcut tüm başvurular için bir onay dalgası dalgasının * OLABİLECEĞİ * bir pencereye giriyoruz,” diye tweet attı Seyffart.
  • Bitcoin, Hong Kong’da saat 15:00’e kadar geçen 24 saatte %4,21 artışla 36.776 ABD dolarından işlem gördü. CoinMarketCap’e göre dünyanın ilk blockchain tabanlı kripto para birimi geçtiğimiz ay %31’in üzerinde artış gösterdi.
  • Companiesmarketcap’a göre, Bitcoin’in 717 milyar dolarlık piyasa değeri, onu dünyanın en büyük 11. varlığı haline getiriyor ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın 706 milyar dolarlık piyasa değerinin biraz üzerinde yer alıyor.
  • Ether de %2,57 artışla 1.927 dolara yükseldi ve son dört ayın en yüksek noktasına ulaştı.

Kaynak: forkast.news

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir