Bmw K1600gtl Motosikleti

Bmw K1600gtl Uzun Yol Motosikleti

Araçlar

Bmw K1600gtl Uzun Yol Motosikleti yazımızda 2017 yılında çıkan Bmw’nin uzun yol motorunun mekanik özelliklerini, dış yapısını, genel özelliklerini ve satış fiyatını yazdık.

Bmw K1600gtl Mekanik İncelemesi

Bmw yeni uzun yol motosikleti K1600gtl’yi piyasaya sundu. Bmw motosikletlerinin en büyük hacimli motoru K1600gtl’de kullanılmıştır. Motosiklet 6 silindirlidir. 7700 devirde çalışabilmektedir. 160 beygirlik bir güç üretmektedir. 175 newton metre tork üretmektedir. Motosikletin toplam ağırlığı 350 kilogramdır. 27,5 litrelik bir benzin deposu vardır. Bu depo ile uzun yollara daha rahat çıkabilirsiniz. Toplam ağırlığına benzin ağırlığı dahildir. Motosiklet tipi Sport Touring‘dir. Motor Hacmi 1501 cm³ ve üzeri değerlerdedir. Manuel vitese sahiptir. Soğutma sistemi sudur. Maksimum hızı 200 km/saat in üzerindedir. Motorun 2017 versiyonunun en önemli özelliği hızlı vites değiştirme özelliğinin olmasıdır. Quickshifter denilen hızlı vites değiştirme özelliğinde sadece 1.viteste debriyaj kullanırken diğer viteslere geçişte hızlı bir şekilde debriyajsız geçebilmektesiniz. Aynı şekilde 6. vitesten 1.vitese kadar debriyajsız vites düşültebilmektesiniz.

Bmw K1600gtl Uzun Yol Motosikleti Tanıtım

Dış Yapısı

Bmw K1600gtl uzun yol motosikleti diğer motorlara göre oldukça konforludur. Boyutsal olarak oldukça büyüktür. Yaklaşık olarak motorun boyu 2,50 metredir. İki teker arasındaki mesafe 1,62 metredir. Normal spor motorlarına göre daha uzun bir boya sahiptir. Oturma yüksekliği yerden 75 cm yukarıdadır. Dik bir oturma yüksekliği vermektedir. Arkada oturacak kişininde önden 20-30 cm kadar yukarıda oturduğunu ve yolu izleyebileceği bir sistem yapılmıştır. Arkada bulunan sepetinde arkada oturan kişiye bir dayanak olarak dizayn edildiği görülmektedir. Motosiklette geri vites uygulaması vardır. Toplamda 3 tane bagajı vardır. Hava şartlarına göre ön tarafta sürücüyü koruyucu cam yükselmektedir. Yanlarda ısıtıcılar ve soğutucular bulunmaktadır.

Bmw K1600gtl 2017 yılında dış yapısı tamamen yenilenmiştir. Krom detaylar ve korunaklı yapısı kullanıcısına güven vermektedir. Motosiklette güvenlik önlemleri çok dikkate alınmıştır. Motor bir çok modda kullanılabilmektedir. Motorda 3 tane sürüş modu bulunmaktadır. 1.si performans motorudur (dynamic). 2.si normal yol şartlarında kullanma durumudur. 3.sü ise kaygan zeminlerde kullanmanız için kullanacağınız moddur (rain mod). Çekiş kontrol sistemi ve abs sistemleri sürekli devrededir. 3 modda da otomatik ayarlı süspansiyon sistemi çalışmaktadır. Motorun konforlu olmasını bu sistem sağlamaktadır. Anahtarsız çalıştırma sistemi mevcuttur. Anahtarınız cebinizde olduğu zaman motoru çalıştırabilirsiniz. Yokuşlarda durduğunuz zaman arkaya doğru kaymayı önleyici sistem mevcuttur. Motosiklet, konfor ve performans açısından diğer motorlardan çok ayrı bir yerdedir. Motosiklet severler rahatlıkla alabilirler.

Fiyatı: Sahibinden.com’da 2.el satış fiyatı: € 32.500.

Web site: www.bmw-motorrad.com.tr/tr/models/tour/k1600gtl.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir