Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Bitcoin, ABD ETF Çıkışlarındaki Düşüşten Sonra Yeniden 70.000 Doları Gördü

Bitcoin, ABD ETF Çıkışlarındaki Düşüşten Sonra Yeniden 70.000 Doları Gördü

Bitcoin, ABD ETF Çıkışlarındaki Düşüşten Sonra Yeniden 70.000 Doları Gördü

Bitcoin meraklıları geçen hafta ABD borsa yatırım fonlarından çıkışları umursamaz gibi görünüyor ve en büyük kripto para birimi tekrar 70.000 doların üzerine çıktı.

Çoğu dijital varlık Pazartesi günü yükseldi ve Bitcoin %7,1 artışla 70.816 dolara yükseldi. Bu, tokenın bir haftadan uzun bir süre içinde ilk kez 70.000 doların üzerine çıktığı anlamına geliyor. Ether %6 civarında artış yaşarken Solana ve Dogecoin %4’ten fazla artış gösterdi.

Geçen hafta bu ETF’lerden neredeyse 900 milyon dolar çekildi; bu durum, Grayscale Bitcoin Trust’tan sürekli çıkışların yanı sıra BlackRock Inc. ve Fidelity Investment’ın tekliflerine yönelik aboneliklerdeki ılımlılaşmayı yansıtıyor. 10 fondan oluşan grup, Ocak ayında piyasaya sürüldüklerinden bu yana yılın en kötü haftalarından birini gördü.

Dijital varlık hedge fonu INDIGO Fund kurucu ortağı Nathanaël Cohen, “ETF girişleri bir engele çarpmış olsa da, teklif tarafında 60.000 alanı civarında sipariş defterleri yükleniyor ve bu da piyasanın bu düşüşü satın almak için istekli olduğunu gösteriyor” dedi. . “Daha sonra bir teklif yakalamak ve daha yükseğe çıkmak için ivme oluşturmak için daha düşük seviyelerde likidite elde etmeniz gerekiyor.”

Bitcoin ETF’lerinden gelen yeni talep, bu yıl en büyük kripto para birimindeki tarihi rallinin arkasındaki ana itici güç oldu. Fonlara güçlü girişler, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinde varlık sınıfının katlanarak büyümesine ilişkin iyimserliği ateşledi. Bununla birlikte, geçen haftaki aşırı büyük çıkışlar, trader’lar arasında düşük fiyatlara karşı daha fazla riskten korunma önlemini ve kripto vadeli işlem piyasasında kaldıraçlı yükseliş bahislerinde önemli tasfiyeleri tetikledi.

Kriptoyla ilgili şirketlerin hisseleri de sıçradı. Bitcoin vekili MicroStrategy %20, kripto borsası Coinbase Global %9 ve madenci Marathon Digital %5 arttı.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir