Anasayfa » Araçlar » Kia’nın Yeni Elektrikli Aracının Maliyeti Benzer SUV’lardan Daha Düşük

Kia’nın Yeni Elektrikli Aracının Maliyeti Benzer SUV’lardan Daha Düşük

Kia'nın Yeni Elektrikli Aracının Maliyeti

Kia‘nın Yeni Elektrikli Aracının Maliyeti Benzer SUV’lardan Daha Düşük

Kia’nın Yeni Elektrikli Aracının Maliyeti Benzer SUV’lardan Daha Düşük

Elektrikli araçlar son birkaç yıldır lüks köklerinden kopuyor. Bir zamanlar fahiş derecede pahalı olan EV pazarı artık Chevrolet’s Bolt gibi 30.000 doların altında (hatta federal vergi kredileriyle daha ucuz) satın alınabilen seçenekleri de içeriyor.

Bu yıl, Kia EV9‘u tanıtmaya hazırlanırken, daha büyük ailelere sahip olanlar da harekete geçebilir: yaklaşık 60.000 $ civarında tahmini fiyat etiketi ile elektrikli, üç sıralı bir SUV. Bu rakam, piyasadaki birçok birinci sınıf elektrikli SUV’un (örneğin Tesla 2023 Model X SUV gibi) maliyetinden daha düşük olup, bu size 100.000 doların üzerinde bir getiri sağlayacak ve aynı zamanda 300 mil menzil sunacaktır. (Amerika için)

Sadece bu da değil, bu özel SUV, çok çeşitli farklı müşterilere uyacak model, yetenek ve amaç çeşitliliğiyle genel halka yönelik ürünler olarak tasarlanan EV’lerin ana akıma girdiğinin kanıtı olarak duruyor.

Bu harika bir haber. Uygun fiyatlı EV’lerin daha geniş seçimi ve bunların geniş çapta normalleştirilmesi, yollardaki EV sayısını hızlandıracak ve bu da gezegenimizi olumlu yönde etkileyecek.

Geleneksel kirli enerjiyle çalışan araçlar, çalışırken kirletici gazlar üretir. Bu gazlar atmosfere ulaşarak güneşten gelen ısıyı hapsediyor ve dünya çapında sıcaklıkları artırıyor. Daha yüksek sıcaklıklar deniz seviyelerinin yükselmesine, daha fazla kasırgaya, aşırı hava olaylarına, kuraklıklara ve diğer rahatsız edici olaylara yol açar.

Kia, diğer büyük üreticilerin benzer çabalarını takip ederek 2026 yılına kadar daha fazla EV modelini satışa çıkarmayı planlıyor.

Elektrikli araçların arkasındaki ivme kalıcı ve büyüyor gibi görünüyor. 2022’de satışlar 2021’e göre üçte iki arttı, bu da satılan tüm araçların %5,8’ine karşılık geliyor.

Kısacası bu artık Tesla’nın oyunu değil ve birkaç yıl içinde şirket artık elektrikli araç pazar payında dünya lideri olmayabilir. Bunun yerine, sürücülerin bir EV satın almak isterken seçebilecekleri sayısız uygun fiyatlı seçenek olabilir.

Kaynak: thecooldown

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir