Anasayfa » Seyahat » Uçakta Koltuk Seçimi

Uçakta Koltuk Seçimi

Uçakta Koltuk Seçimi Nasıl

Uçakta Koltuk Seçimi yazımızda uçakta koltuk seçimi kriterleri, servis önceliği, en iyi manzara, en güvenli koltuk, en iyi uyku, en az türbülansın olduğu koltuk ve çocuklar için en iyi koltuğu yazdık.

Uçakta Koltuk Seçimi Kriterleri

Uçakta koltuk seçimi hava yoluyla uçarken ki fiyat araştırması gibi kararsız kalınan bir durumdur. Uçak seferlerinin ilk başladığı zamanlardan günümüze kadar en iyi koltuk neresi sorusu sürekli olarak sorulmaktadır. Koltuk seçimi beklentiler ve önceliklere göre değişiklik göstermektedir. İhtiyaçlarınıza göre en iyi koltuk durumu değişmektedir.

Uçakta Koltuk Seçimi-Yemek

Uçakta Koltuk Seçimi-Servis Önceliği

Havayollarının uçuş sırasında ikramları için em ön koltukları veya en arka koltukları seçin. Ekonomi sınıfında uçanlara iki ana öğün dağıtılmaktadır. Seçeneklerden biri aşırı talep görürse kalan yolculara ikinci seçenek servis edilmektedir. Hızlı servis isteyen yolcu ya en önlerde yada en arkalarda koltuğunu seçmelidir. Yemek ve içecek servisi aynı anda hem önden hemde uçağın arka kısmından başlamaktadır. Servis görevlileri uçağın orta kısmında buluşmaktadır. Ortadan koltuk seçenlerin şansı azalmaktadır.

Otel Görünümlü Uçak

En İyi Manzara

Uçakta cam kenarında koltuk seçenler en iyi manzara görüşü için mutlaka uçağın kanatlarından uzak bir yerde koltuk seçmelidir. İstanbul Amerika uçuşunda Kuzey Kutuplarını izlemek isterseniz, uçağın sağ tarafından cam kenarı koltuk seçimi yapmalısınız. Bunun dışında gidilen şehir, uçak şirketi ve yönde manzarayı etkileyen faktörler arasındadır.

Katar Hava Yolları Qsuite

En Güvenli Koltuk

Uçağın kuyruk kısmındaki koltuklar uçağın en güvenilir kısmı olarak kabul edilmektedir. Yapılan testler, uçak kazalarının analizleri ve kurtulan insanların uçağın hangi tarafında oturdukları baz alındığında; uçağın kuyruk kısmında oturanların, uçağın ön tarafında oturanlardan hayatta kama ihtimalleri %40 daha fazladır. Emniyet konusunda hassas olanlar mümkün olduğunca arka koltukları tercih edebilir.

Uçakta Koltuk Seçimi-Uyumak

En İyi Uyku

Uçakta rahat bir şekilde uyumak için cam kenarını seçin. Uyumakta zorluk çekenler için, motorun sesi, yanındaki yolcunun tavırları, tuvalet ve yürüyüş yapma ihtiyacı, koltuğun yetmeyen boyun desteği, uçuş korkusu büyük etkendir. Tuvaletlerden ve uçağın motorundan uzak olan koltuklar daha sessizdir. Cam kenarı koltuklar baş dayama ve uzanma mesafesi daha fazla olduğu için koridora göre daha iyi bir seçenektir.

En Az Türbülans

Uçaklarda en fazla türbülansın hissedildiği bölgeler uçağın ön ve arka kısımlarıdır. Uçağın orta bölgesi ve kanat hizasında oturan yolcular türbülanstan en az etkilenecek olanlardır.

Çocuklar İçin En İyi Koltuk

Çocukları ile seyahat eden yolcular en önce tuvalete en yakın olan koltukları tercih etmelidir. Ayırıcı duvara yakın koltuk seçerek bebeğin pusetini buraya koyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir