İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Uzun Süren Uçuşlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzun Süren Uçuşlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Uçuş Korkusu Fobisi Çözümü

Uzun Süren Uçuşlarda Nelere Dikkat Edilmeli? yazımızda son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte uçaklarla seyahat eden kişi sayısında ciddi artış oldu ve insanlar tek seferde uzun yolculuklar yaparak seyahat edebilir hale geldiler. Uzun süren yolculuklarda alacağınız birkaç önlem sizin konforlu ve sağlıklı bir uçuş yapmanızı sağlayacaktır.

Uzun Süren Uçuşlarda Rahat Etmenizi Sağlayacak Önemli İpuçlar

Uzun süreli uçak seyahatleri özellikle ekonomi sınıfında uçan yolcular için sıkıntılı ve sıkıcı geçebilmektedir. Gelişen teknoloji ile uzun mesafeli yolculuklar tek seferde gerçekleştirilebilmektedir. Aktarma yapmadan yapılan seyahatler insanların uzun süreli uçaklarda kalmalarına neden oluyor. Uzun uçuşlarda öncelik uyumaktır. Güzel bir uyku için ideal koltuğu seçmelisiniz. Koridor veya cam kenarından yer bulursanız rahat edersiniz. Koridoru tercih ederseniz ayaklarınızı uzatabilirsiniz, az yerseniz ve az tuvalete çıkarsanız, sizin için cam kenarı daha ideal olacaktır. Yastığınızı alarak güzel bir uyku çekebilirsiniz. Acil çıkışların oradaki koltuklardan uzak durun.

Ekonomi sınıfında size ikram edilen yiyeceklerden fazla yemeyin. Yiyecek ve içecek konusunda yolculuk boyunca kontrolü elinizden bırakmayın. Yanınızda atıştırmalık bulundurmak sizi yemek servisini beklemekten kurtaracaktır. Uzun uçuşlarda su tüketimi oldukça önemlidir. Çay ve kahveden uzak durun ve bolca su tüketin.

Uçakta Koltuk Seçimi Nasıl

Sıkılmamak İçin Eğlence Sistemini İnceleyin

Boyun yastığı, göz maskesi, kulak tıkacı ve üzerinize örtecek bir şeyler bulundurmayı ihmal etmeyin. Harici şarj cihazı almayı unutmayın. Uçak içinde eğlenceli vakit geçirmek için uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Fakat daha fazla multimedya içeriğe erişmek için uçuş öncesinde satın almanız gereken paketler olabilir. Seyahat öncesinde uçacağınız havayolu şirketinin eğlence sistemini inceleyin. Uçakta internet olup olmadığını öğrenin. Rahat kıyafetler ve ayakkabılar tercih edin. Az eşya ile seyahat edin. Yanınıza alacağınız sırt çantası ve kabin çantası yeterli olacaktır. Sağlık sorunu yaşamamak için uçakta sık sık hareket edin, aksi halde toplardamarda pıhtı oluşması sorunu yaşayabilirsiniz. 2 saatte bir uçakta gezinin ve eklemlerinizi arada bir hareket ettirin.

Uzun Süren Uçuşlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir