Anasayfa » Haber » Dünyanın En Uzun Uçuşu

Dünyanın En Uzun Uçuşu

Dünyanın En Uzun Uçuşu Ne Kadar?

Dünyanın En Uzun Uçuşu yazımızda Singapur Havayolları ile New York Havayolları arasında yapılacak uçuşun, dünyanın en uzun süren uçuşu olma özelliğini yenilemesini ve hangi uçakla yapılacağını yazdık.

En Uzun Uçuş

Singapur Havayolları ile New York Havayolları arasında yapılacak uçuş 15 bin 340 km mesafede bulunmaktadır ve yaklaşık olarak uçuş süresi 19 saat sürecektir. Bu uçuşu A350-900ULR ultra uzun menzilli uçak gerçekleştirecek. Bu uçak havada 20 saat kalabilmektedir. Uçağın menzilinin uzamasını 24 tonluk ekstra tank sağlıyor. A350-900ULR ultra uzun menzilli uçak 16 bin 750 km’den fazla uçabiliyor. Maksimum kalkış ağırlığı 280 tondur. Singapur Havayollarının kullanacağı bu uçakla uçuşlar 11 Ekim’de başlayacak. Uçakta 67 business, 94 premium ekonomi koltuk bulunacaktır. Uzun uçuşların yolcuların üzerindeki olumsuz etkisini kaldırmak adına uçakta ekonomi sınıfı yer almayacaktır. Uçakta ayrıca yüksek tavanlar, daha geniş pencereler ve jetlag etkisini azaltmak için tasarlanan şeffaf ışıklandırma sistemi bulunmaktadır.

Singapur Havayolları dünyanın en uzun uçuşunu Katar Havayollarından bu uçuşun yapılmasıyla birlikte alacak. Körfez Havayolunun Katar-Doha-Yeni Zelanda-Auckland 14 bin 535 kilometrelik uçuş 1.sıradaydı. Katar Havayolları, 17 saat 30 dakika süren, dünyanın yolcu uçağıyla yapılan en uzun seferini kaptırmış olacak.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir