Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Samson Sky’ın Uçan Arabası, FAA Onayını Aldıktan Haftalar Sonra Piyasaya Çıkabilir

Samson Sky’ın Uçan Arabası, FAA Onayını Aldıktan Haftalar Sonra Piyasaya Çıkabilir

Samson Sky'ın Uçan Arabası

Samson Sky’ın Uçan Arabası, FAA Onayını Aldıktan Haftalar Sonra Piyasaya Çıkabilir

Samson Sky'ın Uçan Arabası

Samson Sky’ın Uçan Arabası Yakında Piyasaya Çıkabilir

Ferrari kırmızısı uçan bir araba, kısa süre sonra her yolcunun hayalini gerçekleştirebilirdi: Çalışmak, inmek ve sonra park yerlerine bir veya iki mil gitmek için kilometrelerce tıkalı bir yol boyunca uçacaktı.

14 yıldır yapım aşamasında olan Samson Sky’ın Switchblade’i, şimdi bir sonraki test serisi için hazır. Daha önce, Oregon yapımı aracın yol testleri için hazırlanmıştı. 15 Temmuz’da Federal Havacılık İdaresi, uçuş testi için güvenli olduğunu belirledi, bu nedenle uçan arabanın piyasaya çıkmasına haftalar kaldı.

Yenilikçi araç, havada sorunsuz bir yolculuk için hibrit elektrikli tahrik sistemi de dahil olmak üzere lüks bir otomobilin tüm olanaklarını sunmak üzere tasarlandı. İndiğinde, kanatları arabanın yanlarına doğru katlanır. Switchblade üzerinde testler, FAA engelleri beklentisiyle geçen yıl boyunca hızlanıyor.

Samson CEO’su Sam Bousfield, “[Mürettebat] ‘Ar-Ge yapıyorum’larını çıkardılar ve ‘Uçuş testi yapıyorum’ ekip şapkalarını taktılar ve bence bu, sonrasındaki her şeyin havasını gerçekten belirledi” dedi. Switchblade’in mucidi Sky, The Hill’e aracın ilerleyişini anlattı. “Artık farklı bir oyundayız.”

Samson Sky

İki kişiye kadar taşıyabilen Switchblade, 160 mil / saat seyir hızı ile maksimum 16.000 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bu yükseklik, pilot ve yolcunun manzaranın keyfini çıkarabileceği kadar alçaktır. Kanatlar, uçağın yerden havaya sorunsuz bir geçişle hareket etmesini sağlar.

Müşterilerin hala tahmin ettiği bir şey, uçan arabalar için sigorta oluşturulmadığı için insanların aracı nasıl sigortalayacağıdır. Bousfield, sahiplerin büyük olasılıkla hasarlara karşı tam koruma için hem araba hem de uçak sigortası satın almak zorunda kalacaklarını söylüyor.

Diğer uçan arabalar da uçmaya hazırlanıyor. Klein Vision’ın AirCar’ı, Slovakya’daki hava taşımacılığı yetkilileri tarafından Avrupa genelinde sertifikalandırılacağı beklentisiyle sertifika aldı. Diğer bir rakip olan Aeromobil, sportif bir AM4 modeli üzerinde çalışıyor. Hollanda’da, Pal-V Liberty sertifika için de çalışıyor.

Switchblade piyasaya çıktığında 170.000$’a perakende satış yapacak. Şirket şu anda müşterilerin ilk otomobilin uçuşa başlamasından 45 gün sonra ödenmesi gereken 2.000 $ depozito ile araçlarını önceden rezerve etmelerine izin veriyor. Şimdiye kadar, 1.600’den fazla rezervasyon listesinde ve büyüyor. Buradan yerinizi ayırtabilirsiniz.

Samson Sky’ın Uçan Arabası, FAA Onayını Aldıktan Haftalar Sonra Piyasaya Çıkabilir-Kaynak: robbreport.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir