Anasayfa » Araçlar » Mercedes-AMG’nin ‘One’ Hybrid Hypercar’ı 2022’de Üretime Geçiyor

Mercedes-AMG’nin ‘One’ Hybrid Hypercar’ı 2022’de Üretime Geçiyor

Mercedes-AMG'nin 'One' Hybrid Hypercar'ı

Mercedes-AMG’nin ‘One’ Hybrid Hypercar’ı 2022’de Üretime Geçiyor

Mercedes-AMG’nin ‘One’ Hybrid Hypercar’ı Sonunda Gözüktü

Mercedes-AMG One için bitiş çizgisi nihayet göründü. AMG, Perşembe günü Robb Report’a verdiği demeçte, Alman markanın performans bölümü, hibrit hiper otomobili sipariş eden müşterilere e-posta göndererek, merakla beklenen aracın nihayet 2022’nin ortalarında üretime gireceğini bildirdi. İlk olarak Autocar tarafından bildirilen haber, yakın hafızadaki daha zorlu otomotiv geliştirme aşamalarından birinin sona erdiğini gösteriyor.

Bunun nedeni, One’ın ilk olarak Lewis Hamilton tarafından 2017’de bölümün 50. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak konsept biçiminde gösterilmesiydi. AMG gibi bir markanın hiper otomobili her zaman dikkat çekecek olsa da, bu özellikle Formula 1 kaynaklı hibrit güç aktarma organıyla donatılmış bir hiper otomobil için geçerliydi. 1.6 litrelik turboşarjlı V-6 motor ve bir elektrik motorundan oluşan güç aktarma organının 1.000 beygirden fazla güç üreteceği ve otomobilin 0’dan 124 mph’ye altı saniyeden kısa sürede çıkması ve 217 mph’lik bir maksimum hıza ulaşmasını sağlayacağı söyleniyor. Otomobilin bu vaatleri yerine getirip getiremeyeceğini henüz bilmiyoruz, ancak kesinlikle olacak gibi görünüyor.

Mercedes-AMG'nin 'One' Hybrid Hypercar'ı 2022
Mercedes-AMG One

Mercedes-AMG One Yollar İçin Hazırlanıyor

Ne yazık ki, bir Formula 1 yarışçısını bir yol arabasına dönüştürmek, başlangıçta tahmin edilenden daha zor görünüyor. Plug-in hybrid modelinin üretiminin başlangıçta 2019’da başlaması gerekiyordu, ancak mühendislik sorunları nedeniyle defalarca ertelendi. Bunların başında, güç aktarma organlarının giderek katılaşan Avrupa emisyon standartlarına ve motorun rölanti hızıyla ilgili sorunlara uymasını sağlamak yer alıyor. AMG ekibi araba üzerinde çalışmayı hiç bırakmadı – birçok kez testten geçerken görüldü ve şimdi araba nihayet büyük an için hazır görünüyor.

One’ın nihayet 2022’de üretime girecek olması, bir tanesine sahip olma şansınızın artacağı anlamına gelmez. Otomobilin 2,6 milyon dolarlık dudak uçuklatan fiyatına rağmen, hibrit hız makinesinin 275 örneğinin tamamı şimdiden konuşuldu. Tüm gecikmelere rağmen üretim akışını artırma planları yok gibi görünüyor.

Ne olursa olsun, hem One ile hem de AMG GT 63 SE Performansı gelecek yıl üretime geçecek, Mercedes-AMG’nin elektrifikasyon hamlesi gerçekten hız kazanmaya başlıyor.

Mercedes-AMG’nin ‘One’ Hybrid Hypercar’ı 2022’de Üretime Geçiyor-Kaynak: robbreport.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir