İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh ve Tiffany Ma YouTube’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh ve Tiffany Ma YouTube’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh

Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh ve Tiffany Ma YouTube’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh ve Tiffany Ma’nın Kazançları

  • YouTube‘un İş Ortağı Programının parçası olan içerik oluşturucular, videolarından reklamlarla para kazanabilir.
  • YouTuber, programdan her ay binlerce dolar kazanabilir.
  • 1 milyon abonesi olan içerik oluşturucular ne kadar para kazandıklarını YouTube’da paylaştı.

YouTube’da 1 milyon abone sınırını aşmak çok büyük bir dönüm noktasıdır ve pratik anlamda bu, genellikle bir içerik oluşturucunun platformdan tam zamanlı bir gelir kazanabileceği anlamına gelir.

YouTube içerik oluşturucuları çeşitli şekillerde para kazanır, ancak videolarında oynatılan reklamlardan elde edilen para genellikle gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturur. Örneğin, 1,7 milyon abonesi olan bir finans YouTuber’ı olan Andrei Jikh, üç yıldan kısa bir sürede 1,6 milyon dolarlık reklam geliri elde etti. Yaşam tarzı yaratıcısı Tiffany Ma, videolarındaki reklamlardan ayda 11.500 dolara kadar para kazanıyor.

Kişisel finans ve kripto para birimi gibi bazı konular, kazançlı reklamverenleri çekerek bir içerik oluşturucunun reklam oranını artırabilir. Jikh, Insider’a “Kripto için reklam geliri, kredi kartları veya bankalar gibi finansla ilgili her şeyden çok daha yüksek” dedi. İken Ma’nın yaşam tarzı içerik az para yapıyor, o ödeme maksimize etmek için bir strateji mükemmel oluyor. Ma, “Kitlenizi gerçekten optimize etmek için YouTuberların kesinlikle bir videoya üç ila dört reklam koyması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Tiffany Ma YouTube
Tiffany Ma

YouTube’dan Para Kazanmaya Başlamak İçin Şartlar Nelerdir? YouTube Gelir Oranı Ne Kadardır?

Doğrudan YouTube’dan para kazanmaya başlamak için içerik oluşturucuların son bir yılda en az 1.000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye sahip olması gerekir. Bu eşiğe ulaştıklarında, reklamlar, abonelikler ve kanal üyelikleri aracılığıyla kanallarından para kazanmaya başlamalarını sağlayan YouTube İş Ortağı Programı’na başvurabilirler. Reklamverenler, her 1000 reklam görüntülemesi için YouTube’a belirli bir ücret öder. YouTube, gelirin %45’ini alır ve geri kalanını içerik oluşturucu alır.

YouTube’da para kazanmak için iki temel metrik, BGBM oranı veya reklamverenlerin 1000 reklam görüntüleme başına YouTube’a ne kadar ödediği ve bir içerik oluşturucunun YouTube kesintisinden sonra her 1000 video görüntüleme başına ne kadar gelir elde ettiği olan BGBG oranıdır.

Ünlü YouTuberlar Andrei Jikh ve Tiffany Ma YouTube’dan Ne Kadar Kazanıyor? Kaynak: businessinsider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir