Bulaşık Makinesinde Yıkamama

Bulaşık Makinesinde Yıkamamanız Gereken 10 Şey

Mutfak Yaşam

Bulaşık Makinesinde Yıkamamanız Gereken 10 Şey

Bulaşık Makinesinde Yıkamama

Bulaşık makinesi olan bir eve ilk kez taşındığınızda, hayatın asla aynı olmayacağını açığa çıkaran bir andı. Ancak bu, bu muhteşem makinenin her şey için kullanılması gerektiği anlamına gelmez . Burada, eski moda ile yıkanması daha iyi olan on ürünü yazdık.

Bulaşık Makinesinde Yıkamamanız Gerekenler

1. Ahşap

Elbette, düğün defterinizdeki o muhteşem salata maşaları, bulaşık makinesinde bir tur attıktan sonra iyi görünebilir, ancak şansınızı çok fazla zorlarsanız, sonunda çarpık veya çatlamış olurlar. Bunun yerine kesme tahtalarını ve ahşap kulplu mutfak eşyalarını elle yıkayarak güvenli oynayın.

2. Kristal

Pahalı ve kırılgan cam eşyalarınızın makinede çatlama veya ufalanma riski yerine elde yıkanması gerektiğini söylemeye gerek yok.

3. Dökme Demir Tava

Tüm bu zor işi (ve yağı) tavaya koyduktan sonra, bulaşık makinesine koyarak mahvetmeyin. Bunun yerine, paslanmayı önlemek için koşer tuzu ile temizleyin ve ocakta kurutun.

4. Peynir Rendesi

Gerçek: Bir tutam peynir her yemeği daha iyi yapar. Ancak bu, geçen haftaki Parmesanın kalıntılarının etrafta dolaşmasını istediğiniz anlamına gelmez.

5. Yapışmaz Tavalar

Bazı markalar bulaşık makinesinde yıkanabilirken, diğerleri yapışmazlık kalitesini kaybedebilir, bu nedenle önce üreticiye danışmak her zaman en iyisidir.

6. Bakır Eşyalar

Bakır tavalar ve kupalar söz konusu olduğunda, bulaşık makinesi yüzeyi matlaştırabileceğinden, en iyi seçeneğiniz bunları elde yıkamak olacaktır.

7. Yalıtımlı Seyahat Kupaları

Evet, “bulaşık makinesinde yıkanabilir” yazanlar bile. Yüksek sıcaklık sadece vakum contasına zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda iç ve dış katmanlar arasında su sıkışabilir ve en sevdiğiniz kupanıza küf kokusu verebilir.

8. Şefin Bıçakları

Üzgünüz, ancak makinenizin yüksek sıcaklıktaki suyu köreltebilir ve bıçaklara zarar verebilir. Bunun yerine, bunları elde yıkayın ve hemen ardından bir havluyla kurulayın.

9. Etiketli Her Şey

O eski reçel kavanozunu retro bardaklara dönüştürmek harika bir fikir ama önce çıkartmayı çıkarın. Bunun nedeni, bulaşık makinesinde çıkıp filtreye takılıp, pahalı onarımlara yol açabilmesidir.

10. Büyükannenizin Yemek Takımı

Makine, herhangi bir altın kaplama veya elle boyanmış ayrıntıda yiyebilir. Bunun yerine eski eşyaları elde yıkayın.

Bulaşık Makinesinde Yıkamamanız Gereken 10 Şey-Kaynak: purewow.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir