Türkiye Kripto Varlıklarına İlişkin

Bitcoin, Yenilenen Ordinal Çılgınlığıyla İşlem Ücretlerinde Ethereum’u Geride Bıraktı

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

Bitcoin, Yenilenen Ordinal Çılgınlığıyla İşlem Ücretlerinde Ethereum’u Geride Bıraktı

Bitcoin (BTC) yakın zamanda ortalama günlük işlem ücretleri açısından Ethereum’u (ETH) geride bırakarak ücret ortamında dikkate değer bir değişimin sinyalini verdi. 20 Kasım’da Bitcoin’in ortalama günlük işlem ücreti 10,34 dolara ulaşırken Ethereum’un ortalama ücreti 8,43 dolardı.

Bitcoin işlem ücretlerindeki artış, Bitcoin ağında NFT benzeri varlıkların ve BRC-20 tokenlerinin oluşturulmasını sağlayan Ordinals Protokolü etrafındaki artan faaliyetlerin bir sonucudur. Dune Analytics’e göre, Eylül ayının sonundan Ekim ayına kadar göreceli bir hareketsizlik döneminin ardından Ordinals bazlı varlıklar Ekim ayı sonlarında önemli bir artış yaşadı.

24 Ekim’den bu yana 6 milyondan fazla Ordinal varlığı üretildi ve bu, 800 BTC’den fazla ücretin (30 milyon dolara eşdeğer) ağa yeniden dağıtılmasına yol açtı. Piyasa değerine göre en büyük ikinci BRC-20 tokeni olan ORDI, 7 Kasım’da Binance’te listelendiğinde momentum daha da arttı. Bu listeleme, BRC-20 tokenlerinin satın alma faaliyetlerinin artmasına yol açarak, ORDI jetonu %50’nin biraz üzerinde bir fiyat artışına yol açtı.

Ordinals Protokolünün artan popülaritesine ek olarak, Ordinals protokolü üzerine inşa edilen Taproot Wizards projesi, 17 Kasım’da 7,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansmanı turu duyurdu.

Bitcoin, Yenilenen Ordinal Çılgınlığıyla İşlem Ücretlerinde Ethereum’u Geride Bıraktı-Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir