Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Büyük Banka Santander Kriptoyu Kucaklıyor: Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunacak

Büyük Banka Santander Kriptoyu Kucaklıyor: Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunacak

İspanya'nın En Değerli Şirketleri 2020 Santander

Büyük Banka Santander Kriptoyu Kucaklıyor: Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunacak

Santander Private Banking International, artık İsviçre‘deki yüksek net değere sahip müşterilerine Bitcoin ve Ethereum ile ticaret yapma ve yatırım yapma olanağı sunacağını duyurdu.

Dünya çapında 210.000’den fazla varlıklı müşteriye hizmet veren İspanya merkezli finansal hizmetler devi, CoinDesk tarafından görülen dahili bir notta, yeni kripto ticareti ve saklama hizmetlerinin, İsviçre’de hesapları olan müşterilere ilişki yöneticileri aracılığıyla talep üzerine sağlanacağını açıkladı.

Santander, bankanın özel anahtarları güvenli bir ortamda sakladığı kripto varlıklarının düzenlenmiş bir saklama modelinde tutulacağını söyledi. Önümüzdeki birkaç ay içinde Santander’in tarama kriterlerini karşılayan ek dijital para birimleri eklenecek.

Santander Kripto Varlıkları Başkanı John Whelan, “Alternatif bir varlık sınıfı olarak kripto paranın tutulması genişlemeye devam ettikçe, müşterilerimizin varlıklarından sorumlu olmak için mevcut finansal kurumlarına güvenmeyi tercih etmelerini bekliyoruz” dedi.

Ayrıca İsviçre’nin kripto düzenlemelerinin küresel olarak en gelişmişler arasında yer aldığını ve müşterilere netlik sağladığını belirtti.

160 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve 166 milyon müşteriye sahip olan Santander, kripto konusunda proaktif bir duruş sergiledi. Riskler mevcut olsa da banka, dijital varlıkların bankacılıkta artan öneminin farkında görünüyor.

Büyük Banka Santander Kriptoyu Kucaklıyor: Bitcoin ve Ethereum Ticareti Sunacak-Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir