Anasayfa » Araçlar » George Foreman’ın Ferrari’leri, Porsche’leri ve Diğer Destansı Arabaları Açık Artırmada

George Foreman’ın Ferrari’leri, Porsche’leri ve Diğer Destansı Arabaları Açık Artırmada

George Foreman'ın Ferrari'leri

George Foreman‘ın Ferrari’leri, Porsche’leri ve Diğer Destansı Arabaları Açık Artırmada

George Foreman’ın Ferrari’leri, Porsche’leri ve Diğer Destansı Arabaları Açık Artırmada

George Foreman, olağanüstü araba koleksiyonuyla yollarını ayırmaya hazır. Kendisini kayda değer bir koleksiyoncu olarak kanıtlayan iki kez dünya ağır sıklet şampiyonu, bu Aralık ayında Hagerty Marketplace‘te 50’den fazla değerli arabasını açık artırmaya çıkarmaya karar verdi.

Foreman yaptığı açıklamada, “Hayatımın büyük bölümünde bir araba koleksiyoncusu ve meraklısı oldum, ancak arabalarımı benzer düşüncelere sahip diğer meraklılarla paylaşmanın zamanı geldi” dedi.

Foreman, tarihteki en eski ve en madalyalı boksörlerden biri olmaya devam ediyor. Kendi adını taşıyan tezgah üstü ızgarasının başarısıyla 300 milyon dolarlık bir servet biriktiren kendisi de en zenginlerden biri. Bu paranın önemli bir kısmı oldukça etkileyici araba koleksiyonunu oluşturmak için harcandı.

Sunulan araçlar, 1930’lardan günümüze kadar neredeyse her on yılda bir üretime yayılıyor. (En eski örnek, 1931’de hattan çıkan tarihi Ford Model A Cabriolet A400’dür.) Dört tekerlekli araçlar aralarında Ferrari, BMW, Porsche, Rolls-Royce ve Bentley’nin de bulunduğu çeşitli markalardan geliyor.

Grubun başında, sıfırdan beri Foreman’a ait olan 2005 Ford GT var. Çarpıcı model, beyaz yarış şeritlerine sahip Mark IV Kırmızı dış cepheye ve Ebony Black deri iç mekana sahiptir. Aynı zamanda boyalı kaliperlere, McIntosh Stereo Sistemine ve hafif alüminyum BBS jantlara sahiptir. Belki de en önemlisi, bozulmamış sürüşün kadranda 790 milden daha az olması.

Bir diğer öne çıkan model ise tek sahibi olan 2000 BMW Z8‘dir. Dört tekerlekli araç, Alman markasının sunduğu en nadir renk kombinasyonlarından birini sergiliyor. Aslında, Krema ve siyah iç mekan üzerinde Metalik Topaz Mavisi içeren 37 modelden biridir. Diğer önemli partiler arasında 2002 Ferrari 360 Modena ve 1987 Ferrari Testarossa yer alıyor.

Foreman şunu ekliyor: “Bunları bir milyondan fazla Hagerty izleyicisine sunabilmek, hak ettikleri ilgiyi almalarını sağlamanın en iyi yoludur.”

Tahmin edebileceğiniz gibi Foreman’ın koleksiyonu uzun vadeli statik depolamada bulunuyor. Arabalar, kullanıma hazır olduklarından emin olmak için sürülmeden önce mekanik bakıma da tabi tutulacak.

Hagerty Marketplace Başkanı Kenneth Ahn, otomobillere yoğun ilgi ve teklif verilmesini bekliyor. İlgili satışlar 11 ve 21 Aralık tarihleri ​​arasında kapanacak ve birden fazla parti hafta içi her gün sona erecek.

Kaynak: robbreport

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir