İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Solana NFT Satışları Aralık Ayında İlk Kez Ethereum’u Geride Bıraktı

Solana NFT Satışları Aralık Ayında İlk Kez Ethereum’u Geride Bıraktı

Solana, Yüzde 70'lik Artıştan Sonra

Solana NFT Satışları Aralık Ayında İlk Kez Ethereum’u Geride Bıraktı

Solana NFT Satışları Aralık Ayında İlk Kez Ethereum’u Geride Bıraktı

Solana’nın NFT satış hacmi Aralık 2023’te Ethereum‘un satış hacmini aşarak bu ilk kez gerçekleşti. CryptoSlam‘in verilerine göre Solana’nın NFT satışları yaklaşık 366,5 milyon dolara ulaşırken, Ethereum’un satışları ise 353,2 milyon dolara ulaştı.

Yıkama işlemleri hariç tutulduğunda Solana’nın satışları, Ekim 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 373,5 milyon $’a neredeyse eşleşerek 366,5 milyon $’da güçlü kalmayı sürdürdü. Buna karşılık, Ethereum’un satışları nispeten sabit kaldı ve Aralık ayının toplamı Kasım ayının 350 milyon $’ına yakındı.

Ayrıca Solana, yaklaşık 218.000 tekil satıcı ve 279.000 alıcıyla artan sayıda benzersiz tüccar gördü. Bu, Ethereum ile karşılaştırıldığında benzersiz tüccar sayısının neredeyse iki katıdır.

Solana’nın NFT satışlarındaki artış, son üç ayda fiyatı dört kattan fazla artan yerel tokeni SOL’un değerindeki önemli artışa bağlanabilir. Bu aynı zamanda Solana ekosisteminin yeniden dirilişine ve Bonk’un (BONK) liderliğindeki memecoin çılgınlığına da yol açtı.

Solana’ya kullanıcı ve işlem akışı, ağdaki daha geniş bir ivme ve potansiyel airdroplar ve diğer avantajlar sunan belirli projelerin etrafındaki heyecandan kaynaklanabilir. Tensorians ve Mad Lads gibi projeler Aralık ayında önemli miktarda ticaret hacmi yaratarak Solana’nın genel başarısına katkıda bulundu.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir