İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin ve Ethereum Fonları, ETH Spot ETF Ticareti Öncesinde Girişlerde Artış Görüyor

Bitcoin ve Ethereum Fonları, ETH Spot ETF Ticareti Öncesinde Girişlerde Artış Görüyor

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin ve Ethereum Fonları, ETH Spot ETF Ticareti Öncesinde Girişlerde Artış Görüyor

CoinShares’e göre, küresel Bitcoin fonları geçen hafta toplam 148 milyon dolarlık net giriş kaydetti . Buna karşılık, short Bitcoin ürünlerinde 3,5 milyon dolarlık çıkış görüldü. Ethereum fonları da 33,5 milyon dolar çekerek, uzun süren minimum faaliyet döneminin ardından art arda ikinci hafta pozitif giriş kaydetti.

CoinShares, “Bu, 10 haftadır toplam 200 milyon dolarlık çıkışa maruz kalan Ethereum’a yönelik yatırımcı duyarlılığındaki değişimi yansıtıyor” dedi. Ethereum’a olan bu yenilenen ilgi, potansiyel Solana ETF’leri ve diğer altcoin ürünleri hakkındaki spekülasyonların ortasında 5,8 milyon dolarlık giriş gören Solana’yı da olumlu etkiledi.

Bu girişlerin çoğunluğu ABD’den kaynaklansa da, Ethereum’un Bitcoin’in yanı sıra güçlü kurumsal desteği sürdürdüğü Kanada ve İsviçre’de de önemli kripto yatırımları bildirildi.

Uzmanlar, Ethereum ETF’lerin Temmuz ayında piyasaya sürülebileceğini ve potansiyel olarak Bitcoin ETF’lerinin gördüğü talebin yaklaşık %20’sini karşılayabileceğini öngörüyor. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas geçen hafta, “Bitcoin ETF talebinin %20’sinin güvence altına alınması, tipik ETF standartlarına göre son derece başarılı bir lansman anlamına gelecektir” yorumunu yaptı.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Bitcoin ve Ethereum Fonları, ETH Spot ETF Ticareti Öncesinde Girişlerde Artış Görüyor-Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir