Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iOS 17.2 Beta 3 Yayında; iPhone’unuz İçin Tüm Yeni Özellikler

iOS 17.2 Beta 3 Yayında; iPhone’unuz İçin Tüm Yeni Özellikler

iOS 17 iPhone

iOS 17.2 Beta 3 Yayında; iPhone‘unuz İçin Tüm Yeni Özellikler

iOS 17.2 Beta 3 Yayında; iPhone’unuz İçin Tüm Yeni Özellikler

Çarşamba günü Apple, iOS 17.2 beta 3‘ü halka sundu. Güncelleme, beta yazılıma her zaman eşlik eden kaçınılmaz hataların bazılarına dayanabilirseniz, bir dizi küçük ama sağlam iyileştirme ekler.

Peki iOS 17.2 beta 3’teki yenilikler neler? İşte yakınınızdaki bir iPhone’a gelen tüm özellikler.

Apple Music Favorilere Ekleme iyileştirmesi

Şu anda, Apple Music’te bir şarkıyı favorilerinize eklerseniz bu şarkı otomatik olarak kitaplığınıza eklenir. Apple artık size ayarlarda bir geçiş yaparak bu seçeneğin dışında kalma seçeneğini sunuyor: Varsayılan olarak açıktır, ancak favori şarkılarınızın kitaplığınızın bir parçası olmasını istemiyorsanız artık kapatılabilir.

Satır içi tahmini devre dışı bırak

Satır içi metin tahminleri – iPhone’un imlecinizin önünde yazdığınızı düşündüğü gri bir kelimeyi açacağı – özellikle gerçekten yazmak istediğiniz şeye tamamen dayanmıyorsa, biraz can sıkıcı olabilir. İOS 17.2 beta 3 ile artık kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Klavye’ye gidip “Tahminleri Satır İçi Göster”in yanındaki kaydırıcıya dokunmanız yeterli.

Fotoğraflar ve Apple Music artık birlikte çalışıyor

Fotoğrafları beta sürümünde başlattığınızda uygulama artık Apple Music kitaplığınıza erişim izni isteyecektir. Bilgi isteminde “Fotoğraflar, Anılar için şarkı seçmek üzere Apple Music’i kullanabilir” diyor ve bu da anıların çok daha kişisel hale gelmek üzere olduğunu gösteriyor.

Eski favori duvar kağıtları geri döndü

XDA Developers tarafından tespit edildiği üzere, üçüncü beta, telefonunuzu nasıl tuttuğunuza bağlı olarak canlandırılan eski canlı baloncuklar duvar kağıdını geri getirmiş gibi görünüyor. Bir duvar kağıdını seçtiğinizde Koleksiyonlar bölümünde bulunur ve artık açık, koyu veya otomatik görünümlerle birlikte gelir.

Bunların dışında bir takım ufak değişiklikler de var. Journal uygulaması artık üst tarafa doğru bir program eklemenizi isteyen küçük bir başlık gösteriyor; Safari artık varsayılan olarak tercih ettiğiniz seçeneğe ayarlanarak göz atma geçmişinizi temizlemek istediğiniz zaman dilimini hatırlayacak.

Bunların hepsi kulağa hoş geliyorsa, iPhone’unuzda beta güncellemelerini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iOS 17.2’de halihazırda neler var?

Bu küçük değişiklikler bir dizi şeye eşlik ediyor iOS 17.2’nin önceki iki betasında görülen daha büyük eklemeler.

Bunlardan en önemlisi 17.2 beta 1’de geldi: Journal uygulaması. Bu, iPhone kullanıcılarının genel olarak farkındalığı artırmak için düşüncelerini, duygularını ve günlük aktivitelerini belgelemelerine olanak tanır. Bu sadece metin değil: Yararlı olması halinde resimler, ses kayıtları ve konum etiketleri ekleyebilirler.

İlk beta aynı zamanda ortak çalışmaya dayalı Apple Music çalma listelerini de tanıttı. Bir çalma listesi bağlantısı veya QR kodu paylaşmak, herkesin çalma listesi oluşturma eğlencesine katılmasına olanak tanır; bu da uzun yolculukları herkes için biraz daha keyifli hale getirecektir.

iPhone 15 Pro kullanıcılar için güncelleme aynı zamanda Eylem Düğmesinin çeviriler için bir kısayol görevi görmesine de olanak tanıdı; yurt dışındaysanız ve birisinin ne söylediğini hızlı bir şekilde anlamanız gerekiyorsa kesinlikle kullanışlıdır.

İlk güncelleme aynı zamanda Apple Music’e favori şarkı çalma listelerini, yeni bir dijital saat widget’ını, Apple News’teki Canlı Etkinlikleri, iMessage için İletişim Anahtarı Doğrulamasını ve diğer küçük değişiklikleri de getirdi.

17.2 beta 2 gibi özellikleri de beraberinde getirdi iPhone 15 Pro’da uzamsal video kaydı, genel ayarlar menüsünde Siri’ye yönelik iyileştirmeler ve garanti bilgileri bulunuyor.

Kaynak: tomsguide

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir