Bitcoin Para Birimi

CBOE, Ocak 2024’te Bitcoin ve Ethereum İçin Marjin Vadeli İşlem Ticaretini Başlatacak

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

CBOE, Ocak 2024’te Bitcoin ve Ethereum İçin Marjin Vadeli İşlem Ticaretini Başlatacak

CBOE, Ocak 2024’te Bitcoin ve Ethereum İçin Marjin Vadeli İşlem Ticaretini Başlatacak

Düzenlenmiş bir kripto-yerli borsa ve takas merkezi olan Cboe Digital, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) marjlı vadeli işlem ticaretinin lansman tarihinin 11 Ocak 2024 olacağını duyurdu. Bu, Cboe Digital’i Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk platform olarak konumlandırıyor Tam teminat gerektirmeden vadeli işlem alım satımına olanak tanıyarak sermaye verimliliğini artırmak amacıyla hem spot hem de kaldıraçlı türev işlemlerinin tek bir platformda yapılmasını sağlamak.

Cboe Digital Başkanı John Palmer şunları söyledi:

“Vadeli işlemler uzun süredir geleneksel finansal piyasalarda değerli riskten korunma araçları olarak hizmet ediyor ve bu araca erişimi dijital varlık piyasalarına doğru genişletmekten daha heyecanlı olamazdık.”

Ayrıca türev ürünlerin piyasaya sürülmesinin ek likidite ve riskten korunma fırsatları getirmesinin beklendiğini ve bunun da piyasanın devam eden gelişiminde önemli bir adım olduğunu belirtti.

Hem bireylere hem de kurumlara hizmet veren platform, aralarında B2C2, BlockFills, CQG, Cumberland DRW, Jump Trading Group, Marex, StoneX Financial, Talos, Tastytrade, Trading Technologies ve Wedbush gibi kripto ve geleneksel finans kuruluşlarının da bulunduğu on bir firmadan destek aldı.

Cboe Digital, geleneksel vadeli işlem piyasa yapıları ve düzenleyici çerçeveler dahilinde faaliyet göstererek, Haziran ayında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan marjlı vadeli işlem ticareti için onay aldı. Platform, yasal onay beklenerek fiziksel olarak teslim edilen ürünlere daha fazla genişlemeyi planlıyor.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir