Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple, Yüksek Radyasyona Sahip Olduğu İddia Edilen iPhone 12’leri Düzelteceğini Söyledi!

Apple, Yüksek Radyasyona Sahip Olduğu İddia Edilen iPhone 12’leri Düzelteceğini Söyledi!

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro

Apple, Yüksek Radyasyona Sahip Olduğu İddia Edilen iPhone 12‘leri Düzelteceğini Söyledi!

iPhone 12, 15’in USB bağlantı noktasına veya dinamik adasına sahip olmayabilir, ancak artık AB’nin radyasyon testi standartlarını karşılamakta zorlanan tek iPhone olma onuruna sahip.

Yüksek radyasyonlu iPhone’lara ilişkin tüm söylentileri bastırmaya çalışan Apple, Cuma günü Fransız düzenleyicilere, iPhone 12’ler için, akıllı telefonların ülkenin yasal sınırlarının üzerinde radyasyon seviyeleri yaydığı iddialarına son vermesi gereken bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını söyledi.

Apple’ın belirttiği gibi sorun, ülkenin “özel test protokolünden” kaynaklanıyordu ve şirket bunun “bir güvenlik endişesi olmadığını” bir kez daha yineledi. Apple, Reuters’e yaptığı açıklamada bu güncellemenin kullanıcıların iPhone’larında tam olarak neyi değiştireceği konusunda belirsiz kaldı, ancak ülkenin testlerinde kullanılan protokole “uyum sağlamalı” dedi.

iPhone 12 ilk olarak 2020’de piyasaya sürüldü, ancak Apple bu eski telefonu en azından satış açısından zaten rafa kaldırıyordu. Şirket yakın zamanda Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini duyurdu ve Fransa taleplerini açıkladıktan sonra Apple, telefonu mağaza sayfasından kaldırdı.

Apple, Yüksek Radyasyona Sahip Olduğu İddia Edilen iPhone 12’leri Düzelteceğini Söyledi!-Kaynak: gizmodo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir