Ülkelerin Marka Değerleri 2021 Joe Biden

Amerika Başkanı Joe Biden, Twitter’a Bakışını Netleştirdi

Bilim ve Teknoloji Haber

Amerika Başkanı Joe Biden, Twitter‘a Bakışını Netleştirdi

Amerika Başkanı Joe Biden, Twitter’a Bakışını Netleştirdi

Amerika Başkanı Joe Biden, Cuma gecesi Twitter‘da ve yeni sahibinde çekim yaptı ve Chicago’daki bir kampanya etkinliği sırasında Elon Musk‘ı adıyla ve sosyal medya şirketini “dünyanın her yerine yalan söyleyen bir kıyafet” olarak nitelendirdi.

Yorumlar, Musk’ın Cuma sabahı işten çıkarmalarla şirketi sarsması ve Twitter’ın kamu politikası ekibinin yarısı da dahil olmak üzere yüzlerce çalışanı işten çıkarmasının ardından geldi.

Musk geçen hafta devraldığından beri, Twitter kullanıcıları ve politikacılar, uygulamanın içerik denetleme politikalarındaki olası değişiklikler ve Salı günkü ara sınavlara kadar uygulamada yanlış bilgilerin yayılmasındaki artışla ilgili endişelerini dile getirdiler.

Musk, Cuma günü geç saatlerde Biden’ın yorumlarına henüz yanıt vermemişti. Musk, Cuma günü erken saatlerde yaptığı bir tweet’te Twitter’ın “içerik denetimine olan güçlü bağlılığı kesinlikle değişmeden kaldı” dedi.

Şirketin kargaşasının ortasında Musk, “aktivist grupları reklamcılara siteden reklamlarını çekmeleri için baskı yapmakla” ve onları “Amerika’da ifade özgürlüğünü yok etmeye çalışmakla” suçlayarak “gelirde büyük bir düşüş” olduğundan şikayet etti.

Musk, silmeden önce Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin kocası Paul Pelosi’ye yapılan saldırı hakkında yanlış bir hikayeyi tweetledi.

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre de sosyal medyanın yalanları yaymak ve Cuma günü nefret etmek için kullanılmasından duyduğu endişeyi dile getirdi, ancak özellikle Musk veya Twitter’ın işten çıkarmaları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Jean-Pierre, “Başkan, sosyal medya platformlarının nefret söylemini ve yanlış bilgiyi azaltmak için adımlar atmaya devam etmesinin önemi konusunda açık sözlüdür” dedi. “Bu inanç Twitter’a, Facebook’a ve kullanıcıların yanlış bilgi yayabileceği diğer sosyal medya platformlarına kadar uzanıyor.”

Jean-Pierre ayrıca Biden’ın teknoloji sektöründeki reformları desteklediğini ve “büyük teknoloji platformlarının günlük yaşamlarımız üzerindeki gücünden endişe duyduğunu” söyledi.

Kaynak: politico

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir