Anasayfa » Sağlık » Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Yararlı Bilgiler

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Yararlı Bilgiler

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Yararlı Bilgiler sağlık açısından ve bebeğiniz olmuyorsa son yıllardaki teknolojiyle tüp bebek tedavisini kullanarak daha rahat gebe kalabilir ve çok istediğiniz yavrunuza Allah’ın izniyle sahip olabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi
Çocuk isteyen çiftler

Tüp Bebek Tedavisi

Normal yollardan çocuk sahibi olamayan karı-koca, tüp bebek tedavisini kullanarak çocuk sahibi olma yüzdesini artırabilirler. Burada çiftin özellikle anne adayının yaşı önemli bir unsurdur. Anne adayı ne kadar genç olursa gebe kalma ihtimali o kadar yüksek olur. Bebek doğurmayı çok geç yaşlara bırakmamak en iyi yoldur. 45 yaşına gelen bir kadının gebe kalması imkansız gibi bir durumdur. Ne kadar erken başlanırsa o kadar başarıya ulaşma oranı artmaktadır. Ücretlerde kişiye SGK yardımda bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisinde özel hastahaneler de artık çok yüksek rakamlar almamaktadır. Tabi ki bu tedavi ne kadar uzarsa maliyetlerde o oranda artış olacaktır. Ama sonucu aldığınızda, verdiğiniz ücrete değeceğini, bebeğinizi kollarınıza aldığınız da göreceksiniz.

Tüp Bebek Tedavisi

Geçmiş Yıllara Göre Tüp Bebek Tedavisi Yapan Yerler Arttı

Bu da rekabeti getirdi ve istenen ücretlerde azalmalar görülmeye başlandı. Tabi normal yollarla çocuk sahibi olamayan çift sayısı da büyük oranda atmıştır. Özellikle metropoller de yaşayan çiftlerde bu oranlar yüksektir.

Tedaviye başlayacağınız merkezi iyi seçin. Çünkü tedaviye nasıl başlayacağını, nasıl bir çözüm sürecine gireceğinizi iyi bilen kişiler, sizin bu yolda başarıya ulaşmanızda büyük rol oynayacaktır. Çocuk sayısında 35 yaşın altındaki anne adaylarına, tek embriyo transferine izin verilmiştir. Bu bebeğin tam anlamıyla dünyaya sağlıklı bir şekilde gelmesini sağlamaktadır. 35 yaş üzerindeki anne adaylarında ise 2-3 taneye izin verilmiştir. Bu embriyo transferleri bebeğin ikiz mi, üçüz mü olacağını belirler.

Tüp Bebek Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekir. Her kadının yumurtalık rezervi farklı oranda mevcuttur. Buna göre ilaçların az mı, çok mu verileceği kararlaştırılmaktadır. Deneyimli ekibin yapacağı tedavi ile bu oranlar normal seviyelerinde yapılır. Böylece başarılı bir şekilde tedavi gerçekleştirilir.

Tüp Bebek Tedavisinin Psikolojik Tarafı

Çoğu tedavi ihtiyacı duyan karı-koca, tüp bebek yaptırma zorunluluğunu bir eksiklik gibi görür ve etrafındaki insanların bunu duymasını istemez. Halbuki bu da diğer hastalıklar gibi tedavisi gereken bir hastalıktır. Doktorunuz size çocuğunuz olmasının tek çözümü tüp bebek yapmanızdan geçiyor diyorsa, bunu ciddiye alın ve hemen tedaviye başlayın. Çevrenizdekiler ne der diye düşünmeyin, sonuçta aile sizin aileniz ve mutlu olmak sizinde hakkınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir