İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Amerika’da FedEx Sürücüsü Tarafından Kaçırılan 7 Yaşındaki Çocuğun Cesedi Bulundu

Amerika’da FedEx Sürücüsü Tarafından Kaçırılan 7 Yaşındaki Çocuğun Cesedi Bulundu

Amerika'da FedEx Sürücüsü Tarafından Kaçırılan 7 Yaşındaki Athena Strand

Amerika’da FedEx Sürücüsü Tarafından Kaçırılan 7 Yaşındaki Çocuğun Cesedi Bulundu

Amerika’da FedEx Sürücüsü Tarafından Kaçırılan 7 Yaşındaki Çocuğun Cesedi Bulundu

Wise County Şerif Lane Akın Cuma gecesi düzenlediği basın toplantısında, bir FedEx şoförünün ailesinin evine bir paket teslim ettikten sonra 7 yaşındaki Athena Strand‘ı kaçırıp öldürdüğünü itiraf ettiğini söyledi.

Polis, Strand’ın cesedini Teksas, Boyd’un güneydoğusunda buldu. Akın’a göre, dijital kanıtlar ve röportajlar, müfettişleri Strand’ın kaçırılmasından sonraki bir saat içinde öldüğüne inandırıyor. 31 yaşındaki Taner Lynn Horner adlı sürücü hapiste ve ölümcül cinayet ve nitelikli adam kaçırmayla suçlanıyor. Akın’a göre, Lake Worth’ta ikamet eden Horner, 1.5 milyon dolarlık bir kefaletle tutuluyor.

Akın, “Cevaplar, almayı umduğumuz cevaplar değildi. Athena Strand’ın ailesine taziyelerimizi iletmek istiyoruz.” Akın, soruşturmalarının başlarında kolluk kuvvetlerinin, Strand’ın kaybolduğu sırada bir FedEx teslimatı yapıldığını bildiklerini söyledi. Akın, sözleşmeli FedEx şoförü olarak çalışan Horner’ın aile ile akrabalığının olmadığını ve aileyi tanımadığını söyledi. Akın, kolluk kuvvetlerinin Horner’dan itiraf alabildiğini belirterek, bunun şimdiye kadar dahil olduğu “en zorlu” soruşturmalardan biri olduğunu söyledi. “Ne zaman bir çocuk ölse, bu sadece kalbinizden vurur. O çocuğu, o yaştaki kendi çocuklarınızla karşılaştırırsınız.”

Kolluk kuvvetleri, dijital kanıtlar aracılığıyla ve FedEx ile ortaklık kurarak Horner’ı bulup bulabildiklerini söylediler. Yetkililer, Horner’ın sabıka geçmişi olup olmadığını bilmediklerini söylediler. Soruşturma devam ediyor.

FedEx yaptığı açıklamada, Strand’ın öldürülmesi nedeniyle taziyelerini dile getirdi. “Kelimeler, bu trajik olayı çevreleyen raporlar karşısında yaşadığımız şoku ve üzüntüyü tarif edemez. Her şeyden önce, düşüncelerimiz bu en zor dönemde ailenin yanındadır ve soruşturma makamlarıyla tam işbirliği yapmaya devam ediyoruz. Şu anda başka sorularınız varsa, kolluk kuvvetlerine yönlendirilmelidir” dedi.

Kaynak: abcnews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir