Örümcekleri Evden Uzak Tutma

Örümcekleri Evden Uzak Tutmanın Yolları Nelerdir?

Yaşam

Örümcekleri Evden Uzak Tutmanın Yolları Nelerdir?

Örümcekleri Evden Uzak Tutmak

Evinizde bulunan örümcekler her zaman biraz ürkütücü olmakla birlikte genellikle belirli bir sebepten dolayı dünyada sığınak arıyorlar unutmayın. Bir bahçe uzmanı ve HotShot ortağı olan Chris Lambton, “Yiyecek, su ve barınak aramak için evlerimize giriyorlar” diyor. “Örümcekler diğer böcekleri yerler, bu yüzden eğer evinizdeyseler, örümceklerin besin kaynağı olacaktır.” Düşünün: sinekler, karıncalar, pireler, sivrisinekler, hamamböcekleri ve güveler (görmemeyi tercih ettiğiniz daha çok yaratık!).

Ayrıca, haşere önleme uzmanı, yazar ve EarthKind®’in CEO’su ve kurucusu olan Kari Warberg Block‘un dediği gibi, yukarıda belirtilen böcekler hastalığa neden olan patojenleri taşıyabilir, bu nedenle etrafta örümceklerin olması gerçekten yardımcı olabilir. Bir güvenlik duygusu, aynı zamanda onlara üremek için güvenli bir yer sağlar ve bu yaratıklardan bazıları ölümcül olabilir. Evinizi örümceklerden kurtarmak için uzman onaylı ipuçlarımıza kulak verin.

Giriş noktalarını kapatın ve engelleyin

Örümcekleri uzak tutmanın en iyi yollarından biri, giriş noktalarını engellemektir. Lambton, “Evinize küçük çatlaklardan, havalandırma deliklerinden, ekranlardaki deliklerden veya diğer açıklıklardan girerler ” diyor. Warberg Block, bir büyüteç alın ve duvarlarınızdaki küçük çatlakları bulun. Oradan açıklıkları kalafat, elek veya hava sıyırma ile kapatın.

Örümcekleri Evden Uzak Tutmak İçin Evinizi Temiz Tutun

Bunu muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak alanınızı toplamak aynı zamanda yararlı bir haşere önleme taktiğidir. Sık sık süpürmek, köşeleri ve yarıkları temizlemek (ayrıca pencereler, çöp odaları ve bodrum katları) ve geri dönüşümlü karton kutuların (bunun gibi örümcekler!). Aynı şey evinizin dışındaki alanlar için de geçerlidir. Warberg Block, dış aydınlatmalarınızı, pencere pervazlarınızı, ağaç yığınlarınızı ve tüm giriş noktalarınızı düzenli olarak kontrol etmeniz ve temizlemeniz yararlı olacaktır.

Örümcek ağlarından kurtulun

Warberg Block, “Evinizi örümcekler için daha az çekici hale getirmek için, özellikle çatı saçaklarının altında olmak üzere, bahçe hortumuyla dışarıdaki eski ağları yıkayın ” diyor. “Evde, mevcut örümcek ağlarını süpürün ve bölgeye yarım su bardağı su, yarım su bardağı sirke, iki yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ve yirmi damla kekik yağı karışımını püskürtün.” Bu kokulu karışımın ipeklerinin püskürtülen yüzeylere yapışmasını önleyeceğini söylüyor. Buna karşılık, yeni ağlar yapamayacaklardır.

Sızıntıları düzeltin

Sızıntılar asla ideal değildir, ancak bu sorun örümceklerin de girmesine neden olabilir. Sızdıran bir musluktan tavandan damlayan suya kadar her şey onları içeri davet edebilir, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmelisiniz.

Çevre düzenlemesi yapın

Evinizin etrafındaki yeşilliklerle ilgilenmek, çimleriniz ve bitkileriniz de dahil olmak üzere örümcekleri uzak tutabilir. Lambton, bunlar kesilip kesildiği sürece örümceklerin evinize erişimini sınırlayabileceksiniz, diyor. Fazladan yol kat edin ve çalılıklarınızla eviniz arasında tamamen mesafe yaratın. Warberg Block, bu ayrılığın içeride dolaşma şanslarını azaltacağını açıklıyor.

Müzik çalın

Warberg Block, “Örümceklerin iyi bir görüşü yoktur, bu yüzden bir sonraki öğünleri olabilecek bir böceği algılamak için ağlarında hissettikleri titreşimlere güvenirler” diyor. “Örümcekleri gördüğünüz bir yerde müziği açın ve titreşimler, ziyafet için mükemmel zamanı seçme yeteneklerini engelleyecektir.” Daha sonra başka bir yerde sakin bir yer bulmak için hareket edeceklerdir.

Örümcekleri Evden Uzak Tutmak İçin Işıkları açın

Gizlendiğini düşündüğünüz bir örümceği yakalamak isterseniz, ışıkları açın. Aydınlık alanlardan kaçındıkları için genellikle ağlarını karanlık olan yerlere yaparlar. Gördüğünüz yani, evinizdeki bir nokta öyle genellikle karanlık, bir süre ışık tutmak ve büyük olasılıkla yeni bir saklanma nokta bulmaya çalışırlar. Onları bir dış mekan oturma alanında (garaj veya sundurma gibi) uzak tutmaya çalışıyorsanız, sarı renkli ışıklar standart ampullerden daha iyidir; örümcekler bu tür ışığa ilgi duymazlar.

Güvenli bir şekilde yok edin

Bir örümcek görürseniz, bir böcek spreyi ile temas halinde kolayca yok edebilirsiniz. Caydırıcılar da hile yapabilir; en az 30 gün boyunca yaratıkları kovmak için istila edilmiş bir alana yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bir profesyonelden yardım da alabilirsiniz. Warberg Block, ” İnsanların yüzde 80’i DIY yaklaşımını tercih ederken, hanelerin yüzde 20’si haşere kontrol uzmanlarına yöneliyor ” diyor. Bir teknisyeni işe almadan önce, eyaletinizde pestisit uygulamak için lisanslı olduklarını, sigortalı olduklarını doğrulamak ve mevcut zararlılardan kurtulmayı içeren entegre bir haşere yönetimi (IPM) planı kullanıp kullanmayacaklarını öğrenmek isteyeceksiniz. istilanın yanı sıra gelecekteki sorunları önlemek için adımlar atılmalıdır.”

Örümcekleri Evden Uzak Tutmanın Yolları Nelerdir?-Kaynak: marthastewart.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir