Kişisel Finans Uzmanı Dave Ramsey'e Göre

Para Uzmanı Dave Ramsey: Başkalarını Zengin Etmeyi Bırakın – Kesilecek 3 Gider

Ekonomi ve Para Kişisel Gelişim Yaşam

Para Uzmanı Dave Ramsey: Başkalarını Zengin Etmeyi Bırakın – Kesilecek 3 Gider

Para Uzmanı Dave Ramsey: Başkalarını Zengin Etmeyi Bırakın – Kesilecek 3 Gider

1 numaralı servet oluşturma aracınız gelirinizdir ve onu korumak size kalmıştır. Para uzmanı Dave Ramsey, paranız aylık borç ödemelerine bağlıyken sıkı çalışmanızın sizin yerinize başkalarını zengin ettiğini tweetledi.

Hangi harcamalar sizi servet inşa etmekten alıkoyuyor? Bütçenizden şimdi kesmeniz gereken üç masrafı keşfetmek için okumaya devam edin.

Aşırı Kredi Kartı Kullanımı – Para Uzmanı Dave Ramsey Kesilecek 3 Gideri Paylaştı

Ramsey, tweet’inde yer verdiği bir videoda, yıllardır tanıdığı milyonerlerin para biriktirip yatırım yaparak milyoner olduklarını söyledi. Ramsey, yapmadıklarının, oturup Discover puanlarını saymak veya Best Buy’da düz ekran TV alışverişi yapmak olduğunu söyledi.

Binlerce milyonerle tanışmış olan Ramsey, hiçbirinin havayolu milleriyle para kazandığını veya “tüm bu Discover puanlarının beni finansal olarak aştığını” söylemediğini söyledi.

Öğrenci Kredileri

Öğrenci kredileri, birinin gelirinin çoğunu oluşturan başka bir masraftır. Ramsey, üniversiteye başlayanların sadece %52’sinin mezun olduğunu söyledi.

İflasa uygun olmadığı için, öğrenci kredisi borcu iki yoldan biriyle ortadan kaldırılabilir – ya borçlu borcu tamamen öder ya da ölür. Ramsey, insanları öğrenci kredisi borcuna girmeden önce iki kez düşünmeye çağırıyor çünkü ona göre, borç para almak zorundaysanız bu kendinize bir yatırım değildir.

Ramsey, “Yatırımlar için borç para almayız,” dedi. “Gelirinizi verdiğinizde, hiçbir şeyiniz kalmaz.”

Pahalı Arabalar

Trafik ışıklarında hiç tanışmadıkları birini etkilemek için pahalı arabalar satın alan sürücüler, servet kazanmak için harcanabilecek gelirleri harcıyorlar. Ramsey, 25.000 $ veya daha fazla maliyeti olan bir arabaya sahip olan kimseyi umursamasa da, bu arabaların ödenmesi ve gelirinizin çok küçük bir yüzdesini oluşturması gerekir.

Ramsey’e göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama araba ödemesi ayda 499 dolardır. 30’dan 70’e kadar, ayda 500$ alıp yatırırsanız, 5 milyon$’ın üzerinde paranız olur.

Kaynak: gobankingrates

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir