Yaşam

Uzman Tesisatçının, Büyük Tesisat Sorunlarını Önlemek İçin Müşterilerine Yapmamalarını Tavsiye Ettiği 5 Şey

Uzman Tesisatçının, Büyük Tesisat Sorunlarını Önlemek İçin Müşterilerine Yapmamalarını Tavsiye Ettiği 5 Şey

Uzman Tesisatçının, Büyük Tesisat Sorunlarını Önlemek İçin Müşterilerine Yapmamalarını Tavsiye Ettiği 5 Şey

Tesisat felaketlerinden kaçınmak söz konusu olduğunda hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak hangi hatalar ileride büyük sorunlara yol açabilir?

Dallas’ta Texas Green Plumbing’in kurucusu Roger Wakefield, bir tesisatçı olarak bildiklerini bildiği halde asla yapmayacağı beş şeyi paylaşmak için 21 Nisan’da Studio 1A’da Today’e katıldı. Bu beş şeyi akılda tutmak, zamandan, paradan ve yoldaki stresten büyük tasarruf sağlayabilir.

İşte Wakefield’ın büyük tesisat sorunlarını önlemek için müşterilerine yapmamalarını tavsiye ettiği beş şey.

Evin suyunu nasıl kapatacağını bilmiyorlar

Wakefield, evinizde bir su hattının kopması durumunda, su kesme vanasının nerede olduğunu bilmemenin binlerce dolarlık hasara yol açabileceği konusunda uyardı. Kesme vanasının nerede olduğunu öğrenin ve bir kopma durumunda suyu hemen kapatın.

Kanalizasyona asla kimyasal veya yağ dökmeyin

Kanal temizleme kimyasallarını gidere dökmeden önce iki kez düşünün. Wakefield, kimyasalların aslında sıhhi tesisat sisteminize zarar verebileceğini söylüyor. Ayrıca yağ da tıkanmalara neden olabilir. Giderlerinize nelerin gittiğine dikkat edin ve yağları veya diğer kimyasalları lavaboya dökmek yerine uygun şekilde atın.

Tesisatçı tarafından onaylanmayan mendilleri asla yıkamayın

Wakefield, bebek mendillerini tuvalete atmayın, tavsiye ediyor. Normal bebek mendilleri, tesisat sistemimizde tıkanıklıklara neden olacak plastik bağlayıcı liflere sahiptir.

Yıkayıcı ve kurutucu hortumlarını değiştirmeyi asla unutmayın

Wakefield, yıkayıcı ve kurutucu hortumlarınızın ne kadar süreyle kullanılmasının önerildiğini not edin, diyor. Normal kauçuk hortumları yılda bir, paslanmaz örgülü hortumları ise iki yılda bir değiştirmeniz gerekir.

Bir tesisatçı bulmak için asla acil bir duruma kadar beklemeyin

Bir tesisatçı bulmanın zamanı, bir krizle uğraşırken değil, diyor Wakefield. Şimdi biraz araştırma yapın ve büyük bir üne ve kalite incelemelerine sahip olan tesisat, elektrik, HVAC ve çatı kaplama şirketlerinin bir listesini yapın.

Kaynak: today

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir