Lucid, Elektrikli Araç Savaşları

Lucid, Elektrikli Araç Savaşlarının Ortasında Sedan Fiyatlarını Sınırlı Bir Süre İçin Düşürdü

Araçlar

Lucid, Elektrikli Araç Savaşlarının Ortasında Sedan Fiyatlarını Sınırlı Bir Süre İçin Düşürdü

Lucid, Elektrikli Araç Savaşlarının Ortasında Sedan Fiyatlarını Sınırlı Bir Süre İçin Düşürdü

Lucid Group, yoğun rekabet ve elektrikli araçlara (EV) olan talebin yavaşlaması nedeniyle bu hafta başında Air serisindeki lüks sedanların fiyatlarını tatil sezonu öncesinde sınırlı bir süre için düşürdü. Yüksek faiz oranları elektrikli araçlara olan talebi vurdu ve dünyanın en değerli otomobil üreticisi Tesla liderliğindeki otomobil üreticileri buna fiyatları düşürerek karşılık verdi.

Elon Musk liderliğindeki otomobil üreticisi, yeni düşük fiyatlı elektrikli araçların pazar payının tükenmesini engellemek için bu yıl etiket fiyatlarını birçok kez düşürdü.

Cox Automotive tarafından hazırlanan bir rapora göre, EV fiyat savaşı, şirketleri satışları marjların üzerinde önceliklendirmeye zorladı ve Eylül ayında EV’lerin ortalama fiyatını 50.683 dolara düşürdü.

Lucid, Air Touring modelinin fiyatını 95.000 $’dan 87.500 $’a, daha güçlü Grand Touring modelinin fiyatını ise 10.000 $’dan 115.600 $’a düşürdü.

Newark, California merkezli şirket ayrıca dört tekerlekten çekişli Air Pure’un fiyatını 82.400 dolardan 74.900 dolara düşürdü. En son teklifi olan arkadan çekişli Air Pure’un fiyatı değişmeden 77.400 dolarda kaldı.

Tesla, Lucid Air’in en yakın rakibi Model S premium sedanının fiyatını 74.990 dolara düşürdü.

Lucid, zorlu bir ekonomide üretimi artırırken şirketin nakit harcaması nedeniyle daha önce Ağustos ayında arabalarının fiyatlarını düşürmüştü.

Ancak Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’ndan gelen destek, üçüncü çeyrek sonuçlarını Salı günü açıklayacak olan şirkete, nakit sıkıntısı çeken diğer rakiplerine göre likidite artışı sağladı.

Şirket, fiyat indirimi teklifinin 30 Kasım’a kadar geçerli olacağını söyledi.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir