Anasayfa » Ekonomi ve Para » Kripto Yatırımcıları, Bitcoin 26 Bin Doların Üstünde Olduğundan Düşüş Bekliyor!

Kripto Yatırımcıları, Bitcoin 26 Bin Doların Üstünde Olduğundan Düşüş Bekliyor!

Bitcoin Para Birimi

Kripto Yatırımcıları, Bitcoin 26 Bin Doların Üstünde Olduğundan Düşüş Bekliyor!

Kripto Yatırımcıları, Bitcoin 26 Bin Doların Üstünde Olduğundan Düşüş Bekliyor!

Bitcoin (BTC) gözlemcileri kısa vadede düşüş eğiliminde ancak 2024 yılında beklenen yarılanma olayı tamamlandıktan sonra fiyatların toparlanmasını ve o zamana kadar bir konsolidasyon dönemi beklentisini bekliyorlar.

Sektörün en eski varlığı, fiyat istikrarı ve düşük hacimlerle sakin bir hafta sonu geçirerek son 24 saatte %1,7 kayıpla 26.000 dolar seviyesine yaklaştı.

XRP ve dogecoin (DOGE) gibi önemli tokenler son 24 saatte %4’lük düşüşlerle düşüşlere neden oldu. Yüzlerce tokenin geniş tabanlı takipçisi CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) %1,1 oranında düşerken, Ether (ETH) %0,9 düşerek genel piyasanın üzerinde performans gösterdi.

Aptos’un APT’si, Chainlink’in LINK’i ve oyun platformu ImmutableX’in IMX’i yeşil renkte olan tek tokenler oldu ve çeşitli büyüme ve sahte katalizörler nedeniyle %6’ya kadar yükseldi.

Ticaret firması FxPro’daki analistler CoinDesk’e yaptıkları bir notta önümüzdeki birkaç hafta boyunca düşüş eğilimini sürdüreceklerini ve riskli varlıkların alım satımına yönelik genel ilgi eksikliği ve piyasayı harekete geçirecek katalizörlerin yokluğu nedeniyle fiyatların 23.000 dolara kadar düşmesini beklediklerini söyledi.

Ancak boğalar için hâlâ umut var. Zincir üstü veri platformu CryptoQuant, haftalık bir notta Bitcoin’in son fiyat performansının geçmiş döngülere çok benzediğini yayınladı ve varlığın “2024 halving etkinliğine kadar konsolidasyon aşamasında kalacağını” öne sürdü ancak “halving sonrasında önemli bir fiyat artışının” sinyalini verdi. yarıya indirmek.”

CryptoQuant analistleri, “Bu değerlendirme, logaritmik büyüme eğrileri de dahil olmak üzere çeşitli uzun vadeli değerleme ölçümleriyle destekleniyor” diye yazdı. “Ayrıca kısa vadeli kullanıcı işlemlerinin (UTXO’lar) gerçekleşen üst sınırı da var; bu, düşük değerlemeyi ve yaygın perakende spekülasyonunun yokluğunu gösteriyor ve gelecekteki fiyat artışı potansiyelini güçlendiriyor.”

Bitcoin fiyatları, blok ödüllerinin tipik olarak dört yıllık döngülerde yarıya indirildiği bir dönem olan yarıya indirildikten sonra tarihsel olarak yükselişe geçti. Verilere göre bir sonraki yarılanma için tahmini tarih 21 Nisan.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir