İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Solana’nın Yüzde 7 Kazanımı Kripto Rallisine Liderlik Ederken Bitcoin 68 Bin Doların Üzerine Çıktı

Solana’nın Yüzde 7 Kazanımı Kripto Rallisine Liderlik Ederken Bitcoin 68 Bin Doların Üzerine Çıktı

Solana, Yüzde 70'lik Artıştan Sonra

Solana‘nın Yüzde 7 Kazanımı Kripto Rallisine Liderlik Ederken Bitcoin 68 Bin Doların Üzerine Çıktı

Solana’nın Yüzde 7 Kazanımı Kripto Rallisine Liderlik Ederken Bitcoin 68 Bin Doların Üzerine Çıktı

Pazartesi günü ABD işlem gününde gerçekleşen ralli, son 72 saat içinde oldukça sessiz olan kripto fiyat hareketine son verdi ve Bitcoin {{BTC}}’yi beş haftadan uzun bir süreden beri ilk kez 68.000 doların üzerine çıkardı. Haberin yazıldığı sırada dünyanın en büyük kripto parası 68.250 dolardan el değiştiriyordu.

Kriptodaki ralliye liderlik eden Solana’nın {{SOL}}, son 24 saatte %7 artışla beş haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, hem Bitcoin’in yüzde 2,6’lık ilerlemesinden hem de CoinDesk 20’nin yüzde 2,8’lik yükselişinden daha iyi performans gösterdi.

Son dönemdeki aşağı yönlü fiyat hareketindeki geri dönüş, geçen hafta hükümetin tahminlerden daha yumuşak Nisan ayı enflasyon verileri bildirmesinin ve üç aylık kurumsal başvuruların Wisconsin eyalet emeklilik kurulunun spot bitcoin ETF’lerine ve bir dizi ağır darbeli hedge fonuna ilginç katılım göstermesinin ardından geldi. . Bitcoin hafta sonuna kadar 60.000 doların biraz üzerinde bir seviyeden 66.000 doların üzerine yükseldi.

Bu yükselişin yanı sıra, daha önce önceki yedi haftanın dördünde net çıkışlara tanık olan spot Bitcoin ETF’lerine büyük girişlerin yenilenmesi de geldi. HODL Capital’e göre , spot fonlar geçen hafta 14.389 Bitcoin ekledi; bu Mart ayından bu yana en güçlü performansı gösterdi.

Cuma günü erken saatlerde, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) yöneticisi Grayscale, CEO Michael Sonnenshein’in ayrıldığını ve yerine Goldman Sachs yöneticisi Peter Mintzberg’in geleceğini duyurdu. Bu hareket, Grayscale’in elindeki Bitcoin’in mevcut yavaş akışının aksine, GBTC için artan varlıklara geri dönüş üzerinde gözünün olabileceğini gösteriyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir