İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin Yatırımcıları, Satış Baskısı Hafifledikçe Fiyatların 74 Bin Dolara Yükselmesini Bekliyor

Bitcoin Yatırımcıları, Satış Baskısı Hafifledikçe Fiyatların 74 Bin Dolara Yükselmesini Bekliyor

Bitcoin Sanal Para Nedir

Bitcoin Yatırımcıları, Satış Baskısı Hafifledikçe Fiyatların 74 Bin Dolara Yükselmesini Bekliyor

Bitcoin Yatırımcıları, Satış Baskısı Hafifledikçe Fiyatların 74 Bin Dolara Yükselmesini Bekliyor

  • Bitcoin’in fiyatı, zayıflayan ABD enflasyon rakamları ve daha riskli varlıkları tercih eden kurumsal talep nedeniyle önümüzdeki haftalarda 74.000 dolara ulaşabilir.
  • Millennium ve Schonfeld gibi büyük varlık yöneticileri, Bitcoin spot ETF’lerine yatırım yaptı ve bu da kurumsal ilginin arttığını gösteriyor.
  • Bazı zincir analistleri Perşembe günü yayınlanan bir raporda, kısa vadeli satış baskısının hafiflediğini söyledi.

Singapur merkezli QCP Capital, Perşembe günü erken saatlerde yayınladığı bir notta, yumuşak enflasyon rakamlarının ardından riskli varlıklara yönelik yükseliş hissinin, kurumsal talebin artmaya devam etmesiyle Bitcoin {{BTC}} fiyatlarını önümüzdeki günlerde 74.000 $ seviyesine doğru itebileceğini söyledi.

Beklenenden daha yumuşak olan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ekonomistlerin %0,4 tahminlerinin ortasında Mart ayındaki %0,4 karşısında %0,3 arttı ve BTC için bir kırılmayı tetikledi. Varlık, Nisan ayından bu yana ilk kez 66.000$ seviyesini yeniden kazandı ve Mart ayından bu yana en büyük tek günlük kazancını kaydetti .

Böyle bir hamle, geleneksel finanstan gelen taleple birleştiğinde Bitcoin’in Mart ayı rekoru olan 73.700 dolara geri dönmesini sağlayabilir.

QCP tüccarları, “Burada bizi yaklaşık 74.000 $’ın en yüksek seviyelerine geri götürebilecek bir yükseliş momentumu bekliyoruz” dedi. “Masa, bu hamleyle Aralık 2024 için 100 bin dolar ile 120 bin dolar arası BTC çağrılarının büyük alıcılarının daha yüksek noktalarda olduğunu gördü.”

Büyük varlık yöneticileri Millennium ve Schonfeld’in AUM’larının yaklaşık yüzde 3’ü ve yüzde 2’sini BTC spot ETF’sine yatırmasıyla Bitcoin’e yönelik kurumsal talep artmaya devam ediyor” diye ekledi.

Çarşamba günü yapılan çok sayıda başvuru , Millenium Management ve Elliot Capital gibi birçok büyük fonun portföylerinde milyonlarca değerinde Bitcoin ETF’si tuttuğunu gösterdi.

Bu arada bazı analistler, zincir ve borsa verilerine dayanarak Bitcoin üzerindeki satış baskısının hafiflemiş gibi göründüğünü söylüyor.

CryptoQuant analistleri Perşembe günkü bir raporda, “Kısa vadeli Bitcoin sahipleri temelde sıfır karla satış yapıyor ve tüccarlar son birkaç ayda gerçekleşmemiş karlarını tüketiyor” dedi. “OTC masalarındaki Bitcoin bakiyeleri istikrara kavuşuyor, bu da bu kuruluşlar aracılığıyla piyasaya satılacak daha az Bitcoin arzının geldiğini gösteriyor.”

Firma, kısa vadeli yatırımcıları, Bitcoin’i 155 günden daha kısa süre tutan ve kısa vadeli fiyat hareketlerinden yararlanma olasılığı yüksek olan adresler olarak tanımlıyor.

Bitcoin’de bir kırılma haftalarca süren düşük volatilitenin ardından geliyor. Tüccarlar daha önce , Mart ayından bu yana piyasanın 60.000 ila 70.000 dolar arasında sabit kaldığını ve Nisan ayındaki halving etkinliğinin piyasa katalizörlerinin genel eksikliği nedeniyle beklenen artışı sağlamadığını belirtmişti .

Token bahislerine yönelik artan risk iştahı , perakende tüccarı Keith Gill’in bir X gönderisinin bazı meme stoklarını ve meme paralarını artırmasının ardından bu hafta başında başlama işaretleri gösterdi .

Gill’in çevrimiçi kişiliği ve yatırım stratejileri, video oyunu perakendecisi GameStop’un 2021’deki hisselerinin kısa süreli sıkışmasına katkıda bulundu ve üç yıl içinde sosyal uygulama X’teki ilk paylaşımı, bazıları tarafından önümüzdeki aylarda piyasadaki oynaklığın bir işareti olarak değerlendirildi.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir