Komili Firması Kime Ait?
Ekonomi ve Para,  Haber,  Mutfak,  Yaşam

Komili Firması Kime Ait? Bunge Gıda Hakkında Bilgiler

Komili Firması Kime Ait? Bunge Gıda Hakkında Bilgiler

Komili Firması Kime Ait?

Komili, Bunge Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketine aittir. Bunge Türkiye’de 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren, hem iç piyasadan hem de ithal olarak tedarik ettiği yağlı tohumları, sektörün ihtiyacına uygun olarak özenle işlemekte ve hijyenik koşullara uygun olarak dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Ayrıca mısır ve buğdayla ilgili ticari faaliyetlerde bulunmaktadır. Yerli üretim ve ithal yağlı tohumlar (Ayçiçeği, Mısır, Kanola, Soya, Keten Tohumu ve Çiğit) başta Trakya olmak üzere, Güney Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan Bunge’ye ait tesislerde işlenmektedir.

Canan Karatay Tavsiyesi Zeytinyağı

Bunge tesislerinde bulunan rafineri ve dolum işletmelerinde yağlı tohumların işlenmesinden elde edilen ham yağ, içeriğe sadık kalınarak rafinasyona tabi tutulmaktadır. Son aşamada ambalajlı ürün formasyonunda nihai tüketicilerin kullanımına sunulmak üzere; Türkiye’nin en büyük perakende zincir mağazalarına, geleneksel ve HoReCa kanallarına, ileri gıda ürünleri işleyici firmaların üretimlerinde kullanılmak üzere saf veya rafine bitkisel yağ olarak tedarik edilmektedir.

Bunge tesislerinde işlemesi yapılan bitkisel yağ tohumlarından elde edilen yüksek proteinli soya küspesi, 28 ve 36 proteinli ayçiçeği küspesi ve kanola küspesi ise beyaz et ve yumurta üreticileriyle büyükbaş yem fabrikalarına satılmaktadır.

Yurt genelinde bulunan depolama ve dağıtım tesisleri, Bunge’nin hem uluslararası ticareti için hem de iç piyasa ihtiyacı hizmet vermekte olup; tesiste gemiden boşaltmadan, kamyon ve vagon yüklemesine kadar tüm operasyon tam otomatik şekilde dikkatle yapılmaktadır.

2016 yılında, Türkiye’nin köklü markalarından Komili, Kırlangıç, Sezai Ömer Madra markalarını bünyesine katan Bunge, sızma ve riviera zeytinyağının yanı sıra farklı damak tatlarına yönelik olarak Komili’nin uzmanlığıyla geliştirilen özel ürünleri tüketicisiyle buluşturmaktadır.

Komili Firması-Bunge

Bunge Tarihi

Bunge 1818 yılında hububat ticareti yapmak üzere Amsterdam/Hollanda’da kurulmuştur.Şirketin büyümesi ve faaliyet alanının genişlemesi ile birlikte 1856’da şirket merkezi Anwers/Belçika’ya takip eden yüzyılda Güney Amerika’ya ve nihayet 1999 yılında da New York’a taşımıştır.

Bunge 4 kıtada, 32 ülkede, 25.000 ‘den fazla çalışanı, 400’den fazla fabrika, depo, alım merkezi olan uluslararası bir şirkettir. 2001 yılının Ağustos ayında Bunge New York borsasına kote olmuştur.

Bugün Bunge

Dünyanın en büyük yağlı tohum , nebati yağ ve küspe üreticilerinden biridir.

  • Dünyanın lider şişelenmiş rafine nebati yağ tedarikçisi konumundadır.
  • Güney Amerika’nın en büyük buğday işleyicisi ve dolayısıyla un üreticisidir.
  • Avrupa’ya soya küspesi tedariğinde lider konumundadır.
  • Çin’e soya fasulyesi tedariğinde lider konumundadır.

2008 yılında 55 milyar dolar satış hacmine ulaşmış, 2009 yılında 141 milyon metrik ton hububat, yağlı tohum işleme ve ticaretini yapmış, 361 milyon USD tutarında net gelir elde etmiştir.

Bunge Adres

Bunge Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Centrum İş Merkezi Aydınevler Sanayi Cad.No:3/301
Küçükyalı-İstanbul

Telefon: +90 216 587 27 00 PBX
+90 216 417 01 07

Bunge Limited, Bermuda’da bulunan ve merkezi White Plains, New York, ABD’de bulunan bir Amerikan tarım ve gıda şirketidir. Uluslararası bir soya ihracatçısı olmasının yanı sıra, aynı zamanda gıda işleme, tahıl ticareti ve gübre ile de ilgilenmektedir. Cargill ve Archer Daniels Midland ile yarışıyor. (Wikipedia)

Doğal Yağlar

Komili Zeytinyağı Firması Tarihi

1878 yılından günümüze Komili, eşsiz lezzetinden ödün vermeden yeniliklerin öncüsü olmaya, zeytinyağı kültürünü geliştirmeye devam etmektedir. Sarayların müzelere dönüştüğü günümüzde, Osmanlı sarayına ilk zeytinyağını gönderen KOMİLİ o dönemlerdeki kalite anlayışını günümüzde de geliştirerek mutfaklara taşımıştır. Çünkü onun için bütün mutfaklar birer saraydır.

Kurulduğu günden itibaren markaya yatırım yaparak tüketicisini ön planda tutmak, her zaman kaliteden ödün vermemekten söz etmek, daha iyiyi sunmak için sektörü ilklerle tanıştırmak ve zeytinyağını tabiatın mucizesi olarak en iyi şekilde sofralara ulaştırmak, hep Komili’nin önceliklerinden olmuştur.

1878 yılından beri doğanın mucizesi zeytinyağını mutfaklarımıza taşıyan, Komili, dünyanın önde gelen yağ üreticilerinden Bunge bünyesindedir. Komili’nin eşsiz kalitenin arkasında titizlikle ve özenle yapılan kontroller yer almaktadır.

Komili, farklı damak tatlarına göre seçenekler sunarken doğadan gelen eşsiz lezzeti sofralarımıza taşımaya devam edecektir.

Her Aşamada Kontrol

Komili firması, 140 yılı aşkın süredir ölmez ağacının meyvesinden elde edilen zeytinyağını geliştirdiği kontrol süreçleri ve hassas kalite kriterleriyle hak ettiği şekilde sunmak için çalışmaktadır. Her aşamada kontrol ve kaliteye verilen önem ile Komili zeytinyağı seneler içinde nesillerin damak tadını yaratmış, sunduğu özellikler ile zeytinyağı sektörüne referans marka olmuştur.

1878 yılından gelen güven, uzmanlık

Komili firması, kurulduğu günden itibaren müşteri odaklı yaklaşımı ile tüketicilerin güvenini kazanmış ve günümüze gelmiştir. 1878 yılından gelen uzmanlığıyla tüketicilerin beklentileri doğrultusunda ürettiği ürünler, sektöre her zaman öncü olmuştur.

Eşsiz Komili Lezzeti

Kaliteli natürel zeytinyağı üretiminde birçok ideal koşulun bir arada bulunması ve bu koşulların sürekli ‘kontrolü’ gerekir. Zeytinyağının tadını ve kalitesini, yöre ikliminden toprağın verimine, zeytinin toplanma şeklinden kullanılan gübreye, mekanik ezme makineleri özelliklerinden nasıl saklandığına hatta toplandıktan sonra ne kadar sürede sıkıldığına birçok faktör etkiler. Komili’nin değişmeyen kalite ve lezzetinin sırrı her süreç için geliştirdiği kontrol süreçlerinde saklıdır.

Kaynak: Bunge ve Komili

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir