Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iPhone 15 Pro, iPhone X’ten Bu Yana En Büyük Sıçrama Gibi Görünüyor

iPhone 15 Pro, iPhone X’ten Bu Yana En Büyük Sıçrama Gibi Görünüyor

iPhone 15 Pro, iPhone X'ten

iPhone 15 Pro, iPhone X’ten Bu Yana En Büyük Sıçrama Gibi Görünüyor

iPhone 15 Pro, iPhone X’ten Bu Yana En Büyük Sıçrama Gibi Görünüyor

Diğer akıllı telefon üreticilerinin yinelemeli yükseltmeleri piyasaya sürdüğü bir zamanda Apple, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile büyük bir sıçrama yapıyor gibi görünüyor. Aslında, yeni iPhone’lar, 2017’de iPhone X’ten bu yana en büyük değişiklikleri temsil edebilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre yeni seri, Apple’ı “şirketin hayalindeki iPhone”a yaklaştıracak. Kenarlıkları ve kesikleri olmayan tam ekran bir iPhone’dan bahsediyoruz. Ve henüz orada olmasak da, yaklaşıyoruz gibi görünüyor.

iPhone 15 Pro Şimdiye Kadarki En İnce Çerçevelere Sahip Olmalı

Peki Apple bunu nasıl yapacak? Bu yeni rapor, Apple’ın 15 Pro serisindeki çerçeveleri nasıl üçte bir oranında küçültebileceğini ve çerçevelerin zaten oldukça ince olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor. Gürman, 15 Pro ve Pro Max’in düşük enjeksiyon basınçlı aşırı kalıplama veya LIPO adı verilen yeni teknoloji kullanılarak yapılmış ekranlara sahip olacağını söylüyor. Bu uygun çünkü iPhone’un etrafındaki yağları kesiyor.

Mevcut iPhone 14 Pro serisinde 2,2 mm olan çerçevelerin 1,5 mm’ye düşürülmesinden bahsediyoruz. Apple görünüşe göre Apple Watch 7’de LIPO teknolojisini kullandı ve şimdi yeni iPhone’a geliyor. iPhone X, bu evrimi 2017’de Face ID ve çentiğin tanıtılmasıyla başlattı, ancak o zamandan beri çentik küçüldü ve uyarılar ve Canlı etkinlikler için bir Dinamik Ada haline geldi.

Ek olarak, iPhone 15 Pro serisinin USB-C için Lightning konektörünü kaldıracağı bildiriliyor, bu noktada bu hiç de şaşırtıcı değil. Bu, diğer aygıtlarla daha iyi uyumluluk bir yana, daha yüksek aktarım hızlarıyla sonuçlanmalıdır.

Titanyum Geliyor ve Dünyanın İlk Çipi

Daha da önemlisi iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro serisindeki paslanmaz çelik kenarları titanyum ile değiştirmelidir. Bu malzeme sadece daha hafif değil, aynı zamanda çok daha güçlüdür. Taraflardan bahsetmişken, eski zil sesi/sessiz anahtarının yerini alacak yeni bir işlem düğmesi, kullanıcıların her türlü kısayolu tek bir dokunuşla gerçekleştirmesini sağlamalıdır.

iPhone 15 Pro’ya gelen çok dikkate değer iki yükseltme daha var. Dünyanın ilk 3nm çipi —A17 Biyonik- Apple’ın bir kez daha dünyanın en hızlı telefonu unvanını almasını sağlayacak şekilde hem Pro hem de Pro Max’e güç sağlaması bekleniyor. Sızan A17 Bionic testleri(yasalsa) çok etkileyici görünüyor. Ve bu çip aynı zamanda daha verimli olmalı, bu da daha uzun pil ömrü ile sonuçlanmalıdır.

iPhone 14 Pro Max zaten biren iyi telefon pil ömrü testlerimizde 13,5 saatten fazla süren cihaz. Bu yüzden iPhone 15 Pro ve Pro Max’in nasıl performans gösterdiğini çok merak ediyorum.

Son Olarak, Güçlü Bir Yakınlaştırma

Son olarak Gurman, güncellenmiş lensler ve “en büyük modelde çok daha geniş bir optik yakınlaştırma aralığı elde etme yeteneği” dahil olmak üzere 15 Pro serisiyle “büyük arka kamera yükseltmeleri” beklememiz gerektiğini söylüyor. Bu Pro Max, 6x periskop zum lensi alacak, iPhone 14 Pro Max’te 3 kattan yukarı. Ancak söylentilere göre normal 15 Pro bu telefoto desteğini alamayacak.

Her şey Apple’ın dilek listesinde yer almadı. Örneğin, katı hal, dokunmaya duyarlı düğmeler görünüşe göre çok sayıda mühendislik probleminden sonra iptal edildi. Ama en azından eylem butonu sözde hala oluyor.

Kaynak: tomsguide

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir