Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticilerinin 120 Milyon Dolardan Fazla Tazminat Alacakları Belirtildi

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticilerinin 120 Milyon Dolardan Fazla Tazminat Alacakları Belirtildi

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticileri

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticilerinin 120 Milyon Dolardan Fazla Tazminat Alacakları Belirtildi

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticileri

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticilerinin 120 Milyon Dolardan Fazla Tazminat Alacakları Belirtildi

Tazminat veri şirketi Equilar Cuma günü yaptığı açıklamada, milyarder Elon Musk‘ın sosyal medya devini satın almasının ardından kovulan üst düzey Twitter yöneticilerinin toplu olarak 120 milyon dolardan fazla alacaklarını söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başvurularına atıfta bulunan Equilar, eski CEO Parag Agrawal’ın 57,4 milyon dolar, eski finans müdürü Ned Segal’in 44,5 milyon dolar ve eski hukuk politikası, güven ve güvenlik başkanı Vijaya Gadde’nin 20 milyon dolar alacağını söyledi. Twitter, Cuma günü geç saatlerde yapılan yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Equilar ayrıca, baş müşteri görevlisi Sarah Personette’in kovulduktan sonra 19.2 milyon dolar alacağını söyledi, ancak Washington Post, onun serbest bırakıldığını hemen doğrulayamadı. Personette, Cuma günü geç saatlerde yapılan yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Hissedarlar arasında, hem bir birleşme sonrasında işten atılan üst düzey yöneticileri yatıştırmanın hem de alıcılardan cömert kıdem tazminatı ödemelerini isteyerek düşmanca devralma tekliflerini caydırmanın bir yolu olarak hizmet eden altın paraşüt anlaşmaları konusunda uzun süredir tartışmalar yaşanıyor. paketler.

Üst düzey Twitter yöneticileri, daha önceki düzenlemelere göre, tazminatlarının bir parçası olarak daha önce aldıkları hisse senetlerinin yanı sıra bir Twitter devralımı sonucu işten çıkarılmaları halinde bir yıllık maaş ve sağlık sigortasına hak kazandılar.

Twitter'dan Gelen Mesaj

Musk, şirketi özel olarak ele geçirmeyi planlıyor.

Agrawal’ın yaklaşık temel maaşı 1 milyon dolardı, sağlık yardımları ise 9.172 dolardı. Equilar’ın The Post’a e-postayla gönderdiği bilgilere göre, çıkış tazminatının büyük bir kısmı – şirkette sahip olduğu hisseleri de içeren – yaklaşık 56.4 milyon dolar değerinde öz kaynaktan geliyor.

Segal ve Gadde’nin temel maaşları ve sağlık yardımları hem 600.000 dolar hem de 31.730 dolardı. Ancak Segal’in öz sermayesi 43,8 milyon dolar, Gadde’ninki ise yaklaşık 19,4 milyon dolar değerindeydi.

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde iletişim profesörü ve sosyal medya uzmanı olan Karen North, ödemelerin muhtemelen Musk’ın daha önce üzerinde anlaşmaya varılan sözleşme şartlarını yerine getirmesi olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Musk’ın Twitter’ı gizli tutma planlarının, gelecekte üst düzey yönetici maaşları hakkında “neredeyse o kadar çok şey bilemeyeceğimiz” anlamına geldiğini, çünkü şirketin artık bu tür verileri ifşa etmesi gerekmeyeceğini söyledi.

The Washington Post’un geçen hafta bildirdiğine göre, Twitter’ın iş gücü, şirketin sahibi kim olursa olsun, önümüzdeki aylarda büyük kesintilerle karşılaşacak. Musk, anlaşmada potansiyel yatırımcılara Twitter’ı satın almalarını söyledi ve 7.500 çalışanının yaklaşık yüzde 75’inden kurtulmayı planladığını ve şirketi 2.000’in biraz üzerinde bir kadroya indirdiğini söyledi.

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticilerinin 120 Milyon Dolardan Fazla Tazminat Alacakları Belirtildi-Kaynak: washingtonpost.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir