İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Elon Musk, X’in Herkes İçin Bir Ödeme Duvarının Arkasına Geçebileceğini Söyledi!

Elon Musk, X’in Herkes İçin Bir Ödeme Duvarının Arkasına Geçebileceğini Söyledi!

Elon Musk'ın Twitter İçin İlk Büyük Planı

Elon Musk, X’in Herkes İçin Bir Ödeme Duvarının Arkasına Geçebileceğini Söyledi!

Elon Musk, X’in Herkes İçin Bir Ödeme Duvarının Arkasına Geçebileceğini Söyledi!

  • Elon Musk, eski adı Twitter olan X‘in tüm kullanıcılarına bir ödeme duvarı sunabileceğini söyledi.
  • Musk, bu hareketin platformdaki botlarla mücadeleye yardımcı olmak açısından kritik olacağını söyledi.
  • Milyarder ayrıntı vermedi ancak X’in “sadece küçük bir miktar para” talep edeceğini söyledi.

Elon Musk, daha önce Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X’in tüm kullanıcılar için bir ödeme duvarı sunabileceğini söyledi.

Musk, X’te Pazartesi günü İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu canlı yayın sırasında şunları söyledi: “X sisteminin kullanımı için küçük bir aylık ödeme almaya yönelmemizin tek ve en önemli nedeni, bunun geniş robot ordularıyla mücadele etmenin aklıma gelen tek yolu olmasıdır.”

Musk, Netanyahu’ya bir ödeme sistemine sahip olmanın ve premium kullanıcıların gönderilerine öncelik vermenin botların etkisini en aza indirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Musk, “Bir botun maliyeti bir kuruşun çok küçük bir kısmı olduğundan, buna bir kuruşun onda biri deyin, ancak birkaç dolar veya benzeri bir miktar ödemek zorunda kalsa bile, küçük bir miktar, botların fiili maliyeti çok yüksektir” dedi.

Musk, X’in platformdaki botlarla uğraşması durumunda ödeme duvarının kritik olacağına inandığını söyledi.

Musk, “Aslında daha düşük kademeli bir fiyatlandırma sunacağız. Bunun sadece küçük bir miktar para olmasını istiyoruz” dedi. “Bu daha uzun bir tartışma ama aslında bot ordularına karşı tek savunma bu.”

Bu, milyarderin tüm X kullanıcıları için bir ödeme duvarına sahip olmayı düşündüğü ilk sefer değil

Teknoloji haber bülteni Platformer’ın bildirdiğine göre Musk, geçen yıl danışmanlarından biri olan risk sermayedarı David Sacks ile bu fikri tartışmıştı.

Musk, platformu Ekim 2022’de satın aldığından beri bir dizi değişiklik yaptı.

Musk, Twitter’ı X olarak yeniden adlandırmanın yanı sıra, platformun eski doğrulama programını (ünlü kişilerin gerçekliğini doğrulayan mavi işaretler) Nisan ayında Twitter Blue abonelik programıyla değiştirdi.

Değişiklikler Musk’un platformu kârlılığa doğru bir yola sokma girişimlerinin bir parçası. Milyarder, Temmuz ayında bir X gönderisinde şirketin mali açıdan zor durumda olduğunu söylemişti.

Musk, Temmuz ayındaki gönderisinde, “Reklam gelirlerindeki ~%50 düşüş ve ağır borç yükü nedeniyle hala negatif nakit akışındayız” dedi. “Başka bir lükse sahip olmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmamız gerekiyor.” dedi.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: