Anasayfa » Haber » Cristiano Ronaldo’nun 2 Milyon Dolarlık Bonkers Jacob & Co. Saati Markanın Kurucusu Tarafından Teslim Edildi

Cristiano Ronaldo’nun 2 Milyon Dolarlık Bonkers Jacob & Co. Saati Markanın Kurucusu Tarafından Teslim Edildi

Cristiano Ronaldo'nun 2 Milyon Dolarlık Bonkers Jacob & Co. Saati

Cristiano Ronaldo‘nun 2 Milyon Dolarlık Bonkers Jacob & Co. Saati Markanın Kurucusu Tarafından Teslim Edildi

Cristiano Ronaldo’nun 2 Milyon Dolarlık Bonkers Jacob & Co. Saati Markanın Kurucusu Tarafından Teslim Edildi

Bir saat için bir milyon dolar ödemek size Jacob & Co.‘da üst düzey hizmet sağlar. Saat ve mücevher markasının kurucusu ve kreatif direktörü, Portekizli profesyonel futbol oyuncusu Cristiano Ronaldo‘ya şahsen yedi haneli bir saat teslim etti.

Paylaşılan bir videoda Jacob Arabo, Hafta sonu Instagram hesabında saat ustasının, Al Nassrlı forvetin bileğine gösterişli bir Twin Turbo Furious modeli taktığı görülebiliyor.

Jacob Arabo, Instagram hesabından şunları paylaştı: “Bu mahalledeydim ve tek Cristiano için 1.3 milyon dolarlık bir saati kişisel olarak teslim etmeye karar verdim.”

Orijinal Twin Turbo, 2016 yılında Baselworld’de piyasaya sürüldü. Tarihte iki adet üç eksenli turmilyonu ve bir dakika tekrarlayıcıyı birleştiren ilk saat olarak kabul edildi. Ancak bu Arabo için yeterince çılgınca değildi. 2018 yılında tanıtılan Twin Turbo Furious, tek tuşlu kronograf ve zaman farkı hesaplayıcıyı bir araya getirerek daha da ileri gidiyor.

Serideki tüm saatlerde olduğu gibi, Ronaldo’nun örneği de yüksek performanslı hiper otomobillere bir övgü niteliği taşıyor ve aynı düzeyde mekanik karmaşıklığı sergiliyor. Özenle elle dekore edilen ve elle bir araya getirilen model, yaklaşık 832 bileşenden oluşuyor; turbillonlar toplam 104 bileşenden oluşuyor ancak ağırlığı 1,15 gram kadar az.

57 mm’lik dev kasa ve çerçeve 18 ayar beyaz altından yapılmış ve 344 baget kesim beyaz elmasla süslenmiştir. Ön ve arkaya takılan özel kavisli safir kristaller, JCFM05 kalibrenin net görüşünü sağlar. (Karmaşık mekanizma, 50 saatlik etkileyici bir güç rezervi sunar.) Füme gri safir kristal kadranın çevresinde Neoralithe’nin yanı sıra Super-LumiNova ile kaplanmış parlak indeksler ve iskeletlenmiş akrep ve yelkovan bulunur. Ayrıca otomobil tasarımına gönderme yapan bir “pit board” ve “yakıt göstergesi” ile süslenmiştir. Saat doğal olarak sadece 18 adetle sınırlı.

Ronaldo, tahmini yıllık 136 milyon dolarlık geliriyle dünyanın en çok kazanan sporcusu konumunda

O da bu paranın büyük bir kısmını bilek şekerine harcadı. Daha önce 700.000 dolarlık Brilliant Flying Tourbillon, ısmarlama Girard-Perregaux ve şimdiye kadar üretilmiş en pahalı Rolex dahil olmak üzere bir dizi abartılı parça giydiği görülmüştü. Ayrıca geçtiğimiz Temmuz ayında milyar dolarlık online saat pazarı Chrono24’e açıklanmayan miktarda yatırım yaptı.

Futbol efsanesi ayrıca kendi göz kamaştırıcı saatlerini ve tek seferlik saatlerini yaratmak için Jacob & Co. ile işbirliği yaptı. O halde özel muamele görmesine şaşmamalı.

Kaynak: robbreport

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir