Dünyanın En Pahalı Rolex'i

Dünyanın En Pahalı Rolex’i Los Angeles’ta Sergileniyor

Yaşam

Dünyanın En Pahalı Rolex‘i Los Angeles’ta Sergileniyor

Dünyanın En Pahalı Rolex’i Tekrar Sergileniyor

Dört yıllık bir aradan sonra dünyanın en pahalı Rolex’i yeniden halkın gözü önünde. Söz konusu saat, Oyster Cosmograph Daytona Ref. 6239 ” Paul Newman.” Gıptayla bakılan bilek şekeri, 2017’de Phillips’te 17,75 milyon dolara satıldığında, şimdiye kadar satılan en pahalı Rolex’e dönüştüğünde manşetlere taşındı. O zamandan beri saat görüş alanı dışında kaldı – yani şimdiye kadar.

Efsanevi saat şu anda 30 Eylül’de kapılarını halka açan Los Angeles’taki yeni Academy Museum of Motion Pictures‘da gururla yerini alıyor. Rolex, öncü tesisin sponsoru ve nadir bulunan saatlerin bu yıl için sergilenmesi için ayarlandı. Hem sinemaseverler hem de saat meraklıları gezmeye gelebilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, saat bir zamanlar Paul Newman’a aitti. Saygıdeğer aktörün eşi Joanne, saati ona hediye etti. Zıt bir dış saniye izine sahip benzersiz kadranı, alt kadranlarda korkak modern bir yazı tipi ve 1-12 kare indeksler ile karakterizedir.

Bu model 60’larda piyasaya çıktığında tam olarak milyonlarca dolarlık bir hit olmasa da, şimdi neredeyse Newman’ın kendisi kadar ikonik. Aslında, “egzotik” bir kadrana sahip herhangi bir Daytona, artık “Paul Newman” varyantı olarak biliniyor ve az çok iyi bir ücret alması garanti ediliyor.

Dünyanın En Pahalı Rolex'i Los Angeles'ta

Rolex’in varlığı bu destansı yeni müzenin zirvesinde

Bu tarihi saate ek olarak saat üreticisi, müzenin üçüncü katında kalıcı, çok odalı bir deneyim olan Rolex Gallery‘yi de piyasaya sürdü. “Sinema Hikayeleri”ne adanan Rolex, film yapımcılığının teknoloji, sanatçılar, tarih ve sosyal etki dahil olmak üzere birçok yönünü ortaya çıkaran özel kurulumlar içereceğini söylüyor.

Rolex’in varlığı gerçekten de bu destansı yeni müzenin zirvesinde. Ünlü mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan film severler için bu merkez, 50.000 metrekarelik bir alana kuruludur ve bir avuç galeri, iki tiyatro, bir eğitim stüdyosu ve bazı güzel kamusal alanlardan oluşur.

Los Angeles’ın en yeni müzesine gitmek için birden fazla sebebimiz var gibi görünüyor.

Dünyanın En Pahalı Rolex’i Los Angeles’ta Sergileniyor-Kaynak: robbreport.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir