Anasayfa » Haber » Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ekonomisini Büyültmesi

Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ekonomisini Büyültmesi

Çin'in Teknolojiyi Büyültmesi

Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ekonomisini Büyültmesi yazımızda Çin ekonomisinin geçmiş yıllardan günümüze nasıl yükseldiğini, cep telefonu pazarındaki hedeflerini, Huawei telefonunun genel merkezi, Türkiye telefon pazarının önemi ve teknolojik ihtiyaç oluşturmanın önemini yazdık.

Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Büyümesi

Çin son 30 yılda ekonomisinde büyük ilerlemeler gerçekleştirdi. Çin’in doğalgaz ve petrolü yokken dünyanın en büyük 2. ekonomisi olması onların ekonomik gelişmeleri bizi hayran bırakıyor. Ülkemize giren Çin malı ürünler taklit diye önemsenmezken şimdilerde iyi markaları ile tüm dünya pazarlarını kendine bağımlı hale getirmiştir. 1 dolara çalışan Çinlilerle alay eden dünya halkları, şimdilerde Çin’in nasıl büyük bir ekonomi haline geldiğini şaşkınlıkla izliyor. Çinliler çok çalışarak ekonomilerini ve standartlarını yükseltmeyi başardı. 1 Milyar 400 Milyona yaklaşan Çin nüfusu, matematiğe ve bilime önem vererek gelişmesini sürdürmektedir. Telefon piyasasında Apple ve Samsung firmalarıyla baş edebilecek bir telefon markasını ön planda tutmaya çalışıyorlar. Akıllı telefon piyasasının önemini bilen Çinliler, bu hedef için var gücüyle çalışıyorlar. Özellikle Huawei marka cep telefonu bu ikili ile rekabet edecek duruma getirilecektir.

Çin'in Teknolojiyi Kullanarak
Çin Ürünleri

Huawei Genel Merkez İşleyişi

Huawei akıllı cep telefonu pazarındaki yerini büyütmeye devam ediyor. Huawei Çalışanı Changzhu Li genel merkezde yapılanları anlatıyor. Huawei genel merkezi Çin’in Başkenti Pekin‘in kuzey batısında büyük bir alana kurulmuş bir yerleşkedir. Toplam çalışan sayısı 15 bin kadardır. 20 yıl öncesi Huawei Pekin araştırma ve geliştirme bölümü bir otelin odasındaydı. Kullanmış olduğumuz gelecekte daha da akıllı olacaklardır. Bunun için telefon firmaları çok fazla çalışmaktadır. Hem yazılımsal hemde donanımsal olarak telefonlar daha tam akıllı dönemlerini yaşamadılar. Yapay zeka ve algoritmalar konusundan yapılan yatırımlar ile akıllı telefonlar istenilen seviyeye çıkarılacaktır.

Çin'in Teknolojiyi Kullanarak Büyültmesi
Huawei

Türkiye Telefon Pazarının Önemi

Huawei için Türkiye akıllı telefon pazarı çok önemlidir. Günümüzde istedikleri anlamda çıkış yapamasalar da hala Türkiye pazarı Çinliler için kıymetlidir. Türkiye’de her yıl 20 milyon akıllı cep telefonu satılıyor ve bu ekonomik pastadan Huawei’de payını almak ve oranını arttırmak istiyor. Apple, Samsung ve Lg markalarının öncülüğünde olan pazara yavaş yavaş girmeyi başardılar. Özellikle gençlere yatırım yaparak büyümeyi hedefliyorlar.

Çin'de Bulabileceğiniz Çakma Ürünler

Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ürünlerini Satma Stratejileri

Ürünlerin üretilmesinin yanında alıcılarında olması ve sürekli artması gerekir. Bunun içinde insanların yapamayacağı ve ulaşamayacağı iletişim ürünleri üretmeye karar vermişlerdir. Bu ürünlerin içine farklı farklı ihtiyaç unsurları doldurmuşlardır. Bu ihtiyaçları tek bir çatı altında toplamak yerine farklı farklı sepetler aline getirerek bir çok alanda sunmuşlardır. Önceden geleceği tasarlayarak ona göre planlarını yapmışlardır. İnsanları kendilerinden alış veriş yapmaya zorunlu hale getirmişlerdir. Özellikle teknolojik ürünler bunu sağlamıştır. Oluşturulan bilgileri bir yerlerde saklamak için yeni fikirler üretmişlerdir. Bilgiyi bulma ve anlama teknolojik ürünlerin çıkmasında öncelikler arasındadır.

Çin’in Teknolojiyi Kullanarak Ekonomisini Büyültmesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir