Anasayfa » Mutfak » Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Olan 2 Hazır Ürün

Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Olan 2 Hazır Ürün

Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Doritos

Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Olan 2 Hazır Ürün

Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Olan 2 Hazır Ürün

Kilo vermek için sağlıklı bir diyete bağlı kalmak, özellikle de tat alma duyularınızın sevdiği sağlıklı olmayan malzemelerle dolu çökmekte olan yemeklerin tadını çıkarmayı seven biriyseniz, bunaltıcı gelebilir. Bununla birlikte, biraz kilo vermek istiyorsanız, sağlıksız yiyecekleri daha besleyici seçeneklerle değiştirmek yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir ve bu, kendi evinizdeki yiyeceklere bir göz atarak başlar. Aslında, genel sağlığınız için en kötü yiyeceklerden bazıları kilerinizde olabilir.

Göbek yağından kaçınmak istiyorsanız kesmeniz gereken en kötü kiler atıştırmalıklarından bazılarını keşfetmek için, Balance One Supplements’ten beslenme uzmanları Trista Best ve Beauty Diets’in kurucusu Valeria Dolbel ile konuştuk. Bir dahaki sefere markete gittiğinizde sepetinize eklemeyi iki kez düşünmeniz gerektiğini söylediler: Doritos ve kurabiyeler.

Cipslerin İçindeki Zararlı Maddeler Neler

1. Doritos Gibi Cipsler

Genel sağlığınız için en kötü atıştırmalıklar söz konusu olduğunda, Best, özellikle kilo almaktan kaçınmak istiyorsanız, cipslerin kesinlikle listenin başında bir yerde olduğunu söylüyor. “Genellikle kızartılırlar, iltihaplı omega-6 yağları, rafine karbonhidratlar ve vücutta oksidatif strese neden olan yağ ve karbonhidratların bir kombinasyonu ile yapılırlar” diye açıklıyor.

Ve kaçınılması gereken tonlarca besi cipsi varken, bize “Doritos, tadı ne olursa olsun tüketilecek en kötü cips türlerinden biri” diyor. Best’in belirttiği gibi, “Bunlar rafine karbonhidratlarla birlikte yapay renkler ve tatlar ile yapılır. Bu karbonhidrat türü glikozda hızlı bir artışa neden olur ve bu da vücudun yağ depolama oranını artırır.” Evet!

Tüm bu karbonhidratlara ve yapay bileşenlere ek olarak, Doritos’un bir diğer önemli dezavantajı, “çeşitli tatları nedeniyle akılsızca atıştırmanın kolay” olmalarıdır. Bu, hepimizin bildiği gibi sağlıklı beslenmenin önemli bir anahtarı olan cipslerin ılımlı bir şekilde tadını çıkarmayı zorlaştırıyor. Best, “Cips yerken, gerekiyorsa, tam tahıllı ve fırınlanmış seçenekleri tercih etmek veya önceden porsiyon halinde yemek en iyisidir” diyor.

Bisküvili Buzluk Pastası Yapımı

2. Mağazadan Satın Alınan Paketli Çerezler, Kurabiyeler, Bisküviler

Tatlıya düşkünseniz, genellikle cips yerine kurabiyeleri tercih edebilirsiniz. Ne yazık ki (ama şaşırtıcı olmayan bir şekilde), mağazadan satın alınan çerezler daha iyi bir seçenek değil. Dolbel, bu ikramların, turta ve kek gibi diğer tatlılarla birlikte, “eklenen şeker alımı için en fazla kaloriye katkıda bulunan ancak besin değeri çok az olan veya hiç olmayan gıda kategorisi olduğunu” söylüyor. Yiyeceklerden önemli bir şey elde etmeden tüm bu kalorileri aşırı yüklediğinizde, kendinizi kilo alma riskine sokarsınız: “Düşük lifli ve yüksek oranda rafine edilmiş tahıllar kilo alma riskini ve daha yüksek göbek yağı düzeylerini artırır,” diye ekliyor Dolbel. En sevdiğiniz kurabiye muhtemelen “tereyağı, şeker ve rafine un gibi yüksek oranda işlenmiş bileşenler nedeniyle göbek yağına neden olur.” Öyle olmadığını söyle!

Neyse ki, kilo alımını önlemek için tatlı dişinizi tamamen görmezden gelmek zorunda değilsiniz. Orada bol miktarda sağlıklı ama tatlı seçenekler var. Dolbel, “tüm besin maddelerini elde etmenizi ve sizi daha uzun süre tok tutmanızı sağlamak için porsiyon boyutunu kontrol ederek kilo vermeye yardımcı olabilecek” sade Yunan yoğurdu ve ev yapımı granola ile gitmeyi önerir. Yum!

Günün sonunda, hayalleriniz bir kaç atıştırmayı kesmekten daha fazlasıysa, vücuda ulaşmak; Her yerde sağlıklı bir diyet(beslenme) sürdürmeniz ve egzersizleriniz sırasında işe koyulmanız gerekecek. Ancak amacınız zayıflamaksa, bu gıdalardan mümkün olduğunca kaçınmak iyi bir fikirdir.

Beslenme Uzmanlarına Göre Mutfağınızda Göbek Yağına Neden Olan 2 Hazır Ürün-Kaynak: shefinds

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir