Anasayfa » Haber » Uefa Kulüp Sıralaması Ağustos 2022

Uefa Kulüp Sıralaması Ağustos 2022

Uefa Takım Sıralaması 8 Ekim 2016

Uefa Kulüp Sıralaması Ağustos 2022 yazımızda kassiesa.net verilerine göre, 5 yıllık ülke sıralamasının en az %20’si ile son 5 yılda UEFA kulüp puanlarına göre belirlenen UEFA 5 yıllık kulüp sıralamasının hesaplanmasını yazdık.

Uefa Takım Sıralaması 8 Ekim 2016
Uefa Takım Sıralaması

Uefa Kulüp Sıralaması Ağustos 2022

#Kulüp18/1918/1919/2020/2121/2222/23Toplam
1Manchester CityEng25.0025.0035.0027.004.00116.00017.828
2Bayern MünchenGer20.0036.0027.0026.004.00113.00013.596
3ChelseaEng30.0017.0033.0025.004.00109.00017.828
4LiverpoolEng29.0018.0024.0033.004.00108.00017.828
5Paris Saint-GermainFra19.0031.0024.0019.004.0097.00010.032
6Real MadridEsp19.0017.0026.0030.004.0096.00015.799
7FC BarcelonaEsp30.0024.0020.0015.004.0093.00015.799
8JuventusIta21.0022.0021.0020.004.0088.00012.413
Manchester UnitedEng19.0022.0026.0018.003.0088.00017.828
10AjaxNed27.0013.0019.0022.004.0085.0009.820
11Atlético MadridEsp20.0022.0016.0019.004.0081.00015.799
12AS RomaIta17.0011.0024.0023.003.0078.00012.413
13SevillaEsp13.0026.0019.0012.004.0074.00015.799
14VillarrealEsp16.0030.0024.002.5072.50015.799
15Borussia DortmundGer18.0018.0022.0010.004.0072.00013.596
16InternazionaleIta15.0025.009.0018.004.0071.00012.413
17RB LeipzigGer5.0027.0017.0017.004.0070.00013.596
18FC PortoPor23.007.0023.0010.004.0067.0009.409
19Tottenham HotspurEng26.0016.0015.005.004.0066.00017.828
20Eintracht FrankfurtGer24.009.0028.004.0065.00013.596
21ArsenalEng26.0010.0023.003.0062.00017.828
22BenficaPor17.0010.0010.0020.004.0061.0009.409
Olympique LyonFra17.0023.0021.0061.00010.032
24NapoliIta18.0019.0010.009.004.0060.00012.413
25Bayer LeverkusenGer11.0018.0010.0014.004.0057.00013.596
26Shakhtar DonetskUkr10.0022.0014.006.004.0056.0005.140
27AtalantaIta2.5020.0017.0016.0055.50012.413
28Glasgow RangersSco5.0011.0015.0019.004.0054.0007.040
FC SalzburgAut16.0010.007.0017.004.0054.0006.200
30Dinamo ZagrebCro14.008.0017.009.004.0052.0004.930
31Slavia PrahaCze14.006.0016.0010.002.5048.5005.310
32Sporting CP LisbonPor10.0010.002.5016.004.0042.5009.409
33Club BruggeBel11.008.0011.007.004.0041.0006.080
Red Star BelgradeSrb7.006.0010.0015.003.0041.0005.775
35Sporting BragaPor2.0010.009.0016.003.0040.0009.409
ValenciaEsp23.0017.0040.00015.799
37LazioIta6.004.0017.009.003.0039.00012.413
Olympiakos PiraeusGre8.0010.0010.008.003.0039.0004.945
39FC BaselSui2.5019.002.5012.002.5038.5005.285
40FC KøbenhavnDen4.0014.002.5013.004.0037.5004.925
41FeyenoordNed2.004.004.0024.003.0037.0009.820
42Stade RennaisFra11.003.005.0014.003.0036.00010.032
LASKAut2.0012.007.0015.0036.0006.200
44PSV EindhovenNed6.006.0010.0010.003.0035.0009.820
Dinamo KyivUkr11.006.0010.005.003.0035.0005.140
46Young BoysSui7.006.0011.008.002.5034.5005.285
47Zenit St. PetersburgRus10.009.005.008.0032.0005.243
48GalatasarayTur8.006.002.5015.0031.5004.540
49AZ AlkmaarNed1.508.006.0013.002.5031.0009.820
50AC MilanIta7.0012.007.004.0030.00012.413
Lille OSCFra5.008.0017.0030.00010.032
52Olympique MarseilleFra3.006.0016.004.0029.00010.032
CelticSco6.0010.003.006.004.0029.0007.040
AA GentBel2.5010.003.0011.002.5029.0006.080
55Malmö FFSwe7.008.002.505.003.0025.5004.100
56PAOK ThessalonikiGre3.002.505.0013.001.5025.0004.945
FK KrasnodarRus11.006.008.0025.0005.243
58Real BetisEsp10.0011.003.0024.00015.799
Maccabi Tel-AvivIsr2.502.008.009.002.5024.0004.600
60West Ham UnitedEng21.002.5023.50017.828
61AS MonacoFra5.0015.003.0023.00010.032
Leicester CityEng10.0013.0023.00017.828
63VfL WolfsburgGer12.002.508.0022.50013.596
64Viktoria PlzenCze11.002.002.502.504.0022.0005.310
Qarabag FKAzb3.004.003.009.003.0022.0002.925
CFR ClujRom2.5010.004.003.002.5022.0003.550
Lokomotiv MoscowRus6.006.007.003.0022.0005.243
68Molde FKNor2.502.5012.002.002.5021.5005.350
Istanbul BasaksehirTur2.0011.006.002.5021.5004.540
70Borussia MönchengladbachGer6.0015.0021.00013.596
71FC MidtjyllandDen2.502.006.007.003.0020.5004.925
72Bodø/GlimtNor2.0015.003.0020.0005.350
Real SociedadEsp8.009.003.0020.00015.799
Partizan BelgradeSrb2.506.002.007.002.5020.0005.775
75Ludogorets RazgradBul4.006.003.003.003.0019.0003.650
1899 HoffenheimGer7.0012.0019.00013.596
77Sheriff TiraspolMol2.502.002.009.003.0018.5002.150
Rapid WienAut7.005.004.002.5018.5006.200
Spartak MoscowRus4.002.5012.0018.5005.243
80FerencvárosHun1.006.005.003.003.0018.0003.525
Racing GenkBel9.005.004.0018.0006.080
82Wolverhampton WanderersEng16.0016.00017.828
Burnley FCEng2.502.50017.828
England17.828
84Royal AntwerpBel2.508.004.002.5017.0006.080
Schalke 04Ger17.0017.00013.596
86FenerbahçeTur8.005.003.0016.0004.540

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir