Palandöken Kayak

Palandöken Kayak Yapmada Lider

Seyahat

Palandöken Kayak Yapmada Lider yazımızda kış ayında kayak yapmak isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği Erzurum’un Palandöken kayak merkezini yazdık.

Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum’un Palandöken ilçesi kışın kayak yapanların gözde mekanı olmaya devam ediyor. Özellikle de Palandöken Dağının kayak turizminin gelişmesinde büyük katkısı bulunmaktadır. Kayak merkezi, 2011 Kış Oyunlarından sonra ünlenmiştir. Erzurum’a ulaşımın kolay olması, yapılan yatırımlar, konaklama tesisleri, oteller, kayak merkezleri Palandöken’i kayak şehri haline getirmiştir. Ayakla atlama rampaları ve biatlon için atış rampaları yapılmıştır. Erzurum havaalanı hem yurt içi hemde yurt dışından bir çok ziyaretçiyi en iyi şekilde karşılamaktadır. Kayak yapmak isteyenler havaalanına indikten 15 dakika sonra kayak alanına ulaşabilmektedir. Ulaşım kolaylığının ve tesislerin seviyesinin yeterince iyi olması, Palandöken’i kayak yapmada daha da çok tercih edilir kılmıştır. Kayak merkezi şehrin hemen yanında bulunmaktadır. Erzurum genel olarak kayak sezonunu Aralık ayında açmaktadır.

Palandöken Kayak Yapmak
Palandöken Dağı

Erzurum’un Güzelliklerini Keşfetmek

İnsanlar Palandöken’de kayaklarını yaptıktan sonra şehir merkezine giderek rahatça gezebilmektedir. Alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Tarihi turistik mekanları gezerek öğle ve akşam yemeklerini güzel bir ortamda yapabileceklerdir. Cağ kebabını yerinde tadarak ayrı bir lezzete kavuşabileceksiniz. Oltu taşı tespihini yerinde görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Oltu taşından yapılan hediyelik eşyalardan da satın alabileceksiniz. Erzurumda’da Çifte Minareli Medrese, Palandöken Dağı, Yakutiye Medresesi, Taşhan, Erzurum Evleri, Tortum Şelalesi, Erzurum Olimpiyat Parkı, Abdurrahman Gazi Türbesi, Nene Hatun Tarihi Milli Parkı, 18.YY DABAKHANE ÇEŞMESİ gibi önemli yerleri gezmelisiniz. Doğu Anadolu’nun en büyük kültür ve medeniyet şehri olan Erzurum’u gezmek insanlara çok iyi gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir