Sağlık

Doğal Kil Maskesi Tarifi

Doğal Kil Maskesi Tarifi yazımızda kilden gelen mineraller ve diğer yardımcı şifalı bitkiler ile hazırlayacağınız, cildinize çok iyi gelecek Doğal Kil Maskesi Tarifi yazdık.

Doğal Kil Maskesi

Doğal Kil Maskesinin Faydaları

Doğal kil maskesi cilt yağını dengelemektedir. Sivilcelere ve sivilce izlerine iyi gelmektedir. Kırışıklıklara iyi gelmektedir. Cildin ölü deriden kurtulmasını sağlamaktadır. Cilt renginin de düzelmesini sağlamaktadır. Kil maskesini denemeniz tavsiye edilir.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı beyaz kil
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı ozon yağı
  • 1 çay kaşığı kayısı yağı
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu

Yapımı

Bir cam kaba 1 yemek kaşığı kadar beyaz kil koyarak başlayın. Yeşil kiliniz var ise onu da kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı kadar yoğurt ilave edin. Tahta kaşık ile ikisini güzelce karıştırın. 1 tatlı kaşığı ozon yağı ekleyin. Ozon yağı olmayanlar zeytinyağı ekleyebilir. 1 çay kaşığı kadar da kayısı yağı ilave edin. Ciltlere kayısı yağı iyi gelmektedir. Son olarak 1 tatlı kaşığı saf gül suyu ilave edin. Tekrardan malzemeleri karıştırın. Kil maskesini bir fırça ile yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru sürün. Eliniz ile sürecekseniz de yukarıya doğru sürün. Haftada 2 gün kil maskesini yapabilirsiniz. Maske ciltte kuruyana kadar kalmalıdır. Daha sonra ılık su ile yıkayıp çıkartabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir