Otomotiv Sektöründe Girişimcilik Gelişmeleri

Otomotiv Sektöründe Girişimcilik

Araçlar Ekonomi ve Para Haber

Otomotiv Sektöründe Girişimcilik yazımızda araçların geliştirilmesinde girişimcilerin oynadığı rol, şehir ulaşımında hareket özgürlüğünün önemi ve easy road uygulamasının avantajlarını yazdık.

Otomotiv Sektöründe Girişimcilik Anlayışı

Otomotiv sektörü son 100 yılda görmediği kadar büyük bir değişimin içinden geçmektedir. Teknoloji ile bütünleşen otomobil sektörü hızla ilerlemesine devam etmektedir. Elektrikli araçlar, otonom araçlar yapılarak ar-ge çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Yakın zamanda uçan arabalarında yapılacağı bilinmektedir. Akıllı ulaşım ve araç kullanımına dair yeni iş modelleri de piyasaya çıkmıştır. Dijital teknolojiler ve yazılım bilimi ön plana çıkmıştır. Start-up’ların da otomotive büyük desteği olmuştur. Start-up’lar güçlü çözümleri otomotiv sektörüne kazandırarak içlerine girmeyi başarmışlardır. Start-up’çılar da otomotivin gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Ford Edge

Yollarda Hareket Özgürlüğü

Otomotiv sektörü şimdiye kadar bir araç alım satımı yapmada gündeme gelmiştir. Hareket özgürlüğü ve ulaşım kolaylığı araçlar istenir hale geldi. Mobility kavramı bu nedenle gündeme gelmiştir. Önümüzdeki yıllarda insanların %70’i şehirlerde yaşamaya başlayacaktır. Bu nedenle şehir içinde yolculuk yapmak ve bir yerden bir yere gitmek çok zorlaşacaktır. İnsanların yolculuklarında akılcıl çözümler bulmak ve bu çözümleri yaşama entegre etmek bunun içinde akıllı teknolojileri kullanmak gerekiyor. Akıllı dünyada daha da akıllı araçların olması gerekiyor. İnsanlar bu araçlar sayesinde hareket ediyorken daha rahat hareket edebileceklerdir.

Easy Road Ford

Easy Road Girişimi

Easy Road uygulaması, şehir içinde size gideceğiniz yeri en hızlı ve en ucuz nasıl gideceğinizi hesaplayarak yol haritası çıkarmaktadır. Google, Yandex ve Apple haritalarında kimi zaman yolculuk zamanlarının değiştiği ve maliyetlerinin olmadığı için yeterli gelmemektedir. Ford araçlarında yakın zamanda entegre bir şekilde çalışacak olan uygulama ile, zaman ve masraf tasarrufu sağlayabileceksiniz. 24 saatlik bir yol rotası vermesi ve maliyetlerini kişiye aktarması en büyük avantajıdır. Sadece bu özellikten dolayı bile çoğu araç sahibi Ford markasını alabilecektir. Uygulama cep telefonlarına indirilebilmektedir. Uygulama geliştirilirken, kafelerde ve yollarda bulunan insanların görüşleri alınmıştır. İnsanların en büyük beklentisi yola ne zaman çıkabilecekleri ve trafiğin tam olarak ne zaman başlayacağıdır. Bu yönde uygulama geliştirilmiştir.

Otomotiv Sektöründe Girişimcilik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir