New York'lu Çift, Dağ Evini Yenileyerek

New York’lu Çift, Dağ Evini Yenileyerek 585 Bin Dolara Satışa Çıkardı

Ekonomi ve Para Yaşam

New York’lu Çift, Dağ Evini Yenileyerek 585 Bin Dolara Satışa Çıkardı

New York'lu Çift, Dağ Evini Yenileyerek

New York’lu Çift, 160 Bin Dolara Aldıkları Dağ Evini 1 Yılda Yenileyerek 585 Bin Dolara Satışa Çıkardı

New York merkezli iki tasarımcı, Ağustos 2020’de Pennsylvania’da bir A-frame kabin satın aldı. Çift, mülkte yaşamak ve onu yenilemek için bir yıl geçirdi. Şehre geri dönmeyi planladıkları için şimdi mülkü 585.000 dolara satıyorlar.

Salgının ilk aylarında Lauren Wesley ve Michael Goesele yeni bir hobi geliştirdiler: New Yorklular, evden çıkmak için etrafta araba sürmeye, gayri menkul listelerini rastgele kontrol etmeye başladılar.

Mülkün içinde A-frame kabin ve dağ evi olmak üzere iki bina bulunmaktadır. Çift, Pennsylvania, Pike County’de eski bir A-frame kabin ve dağ evi ile dolu bir mülke böyle tesadüf etti.

Çift, Insider’a gerçek hesapları aracılığıyla e-postayla gönderilen yorumlarda, “Çok az kullanılan ve boş olan Hemlock mülküne rastladık. Tasarımcılar olarak ikimiz de A-frame’in terk edilmesini ve eski dağ evinin potansiyelini gördük” dedi. -emlakçı. Wesley bir iç mimar ve Goesel bir grafik tasarımcıdır.

Yaklaşık bir dönüm arazi üzerine kurulu Hemlock Drive mülkü, 1984 yılında inşa edildi ve listeye göre Poconos bölgesindeki Shohola kasabasında bulunuyor. Mülk kayıtlarına göre çift, mülkü Ağustos 2020’de 160.000 dolara satın aldı. O zamanlar Wesley ve Goesel uzaktan çalışabiliyorlardı, bu yüzden onu bir pandemi projesi olarak yenilemeye karar verdiler. Çift, “Gelecek yılı, içinde yaşarken dağ evini yenileyerek ve ardından A-frame’e geçerek geçirdik” dedi.

Hemen hemen her şeyin yenilenmesi ve modernize edilmesi gerekiyordu: Çift çatıları değiştirdi, duvarlara yeni yalıtım ekledi ve dağ evine güncellenmiş bir merkezi ısıtma sistemi kurdu. Yenileme, elleriyle çalışırken onlara doğa ile çevrili olma şansı verdi. “Modern mekanların kolaylıkları ve ileriye dönük tasarım unsurları” ile yükseltirken, mekanın karakterini korumaya odaklandıklarını söylediler.

New York'lu Çift, Dağ Evi ve A-frame kabin

Ancak mülkü satın aldıktan iki yıl sonra çift, iş için şehre geri dönmeyi planlıyor. Mülkü 585.000 dolara listelediler.

Çift, mülkü Haziran ayında 669.000 dolara satışa çıkardı ve liste kayıtlarına göre Temmuz ortasında fiyatı 585.000 dolara düşürdü.

Shohola, Pensilvanya’daki evlerin, emlak platformu başına ortalama 249.900 $ ev fiyatı var. 29 müstakil ev var Shohola’da ve fiyatlar 24.900 ila 3.99 milyon dolar arasında değişiyor. 585.000 $ A-frame kabin ve dağ evi özelliği, yelpazenin daha pahalı ucunda yer almaktadır. KW Realty Hudson Valley North’daki Upstate Curious ekibi ile Katy Porte listeyi elinde tutuyor.

A-frame Kabin
A-frame Kabin

A-frame kabin 792 fit kare (73 m kare) genişliğindedir ve dik eğimli bir ahşap tavana sahiptir. Mutfak, ahşap dolaplar ve şık, koyu yüzeyler ile modern bir tasarıma sahiptir. Porte, mülkteki her iki evde de “üst düzey, düşünceli” tasarıma işaret ederek, “Böyle yetenekli satıcılarla ve onların güzel bir şekilde yeniden tasarlanmış mülkleriyle çalışmak özel bir fırsattı” dedi. Yatak odası çatı katında, özel tasarlanmış üçgen cam pencerenin yanındadır.

Tesis, iki plajı olan 113 dönümlük bir göl olan Walker Gölü’ne birkaç dakika uzaklıktadır. Porte, “Poconos’un bu bölgesi, ziyaret edilecek şirin kasabaları, tadını çıkaracak birçok gölü ve Delaware Nehri ile çevredeki kasaba ve şehirlere kolay yakınlığı ile sunacak çok şeyi var” dedi.

New York'lu Çift, Dağ Evi İçi
Dağ Evi

Kabinden birkaç adım ötede bulunan dağ evi, sarı vurgularla aynı koyu mavi gölgede boyanmıştır.

Çift, dağ evinin arkasına açık bir ahşap güverte ve piknik masası yerleştirdi. Dağ evinde, odun sobası etrafında ortalanmış geniş bir oturma ve yemek alanı vardır. Çift, “Bu evler her zaman bir yatırım olsa da, arkadaşlarımızı ve ailemizi de ağırlama olanağına sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz” dedi. “Geçen yıl Noel için mülkte 10’dan fazla kişiyi ağırladık. Biz New Yorklular olarak asla hayal bile edemezdik” diye eklediler. Dağ evinin mutfağının etrafındaki büyük pencereler, alanı doğal ışıkla dolduruyor.

Dağ evinde iki yatak odası bulunmaktadır. Kabin ve dağ evinde birer banyo bulunmaktadır. Tesiste sakinlerin akşamları dinlenebilecekleri bir ateş çukuru bulunmaktadır. Çift, “Şehirdeki hayata ve çalışmaya döndüğümüzde, yalnızca herhangi bir potansiyel alıcının ormandaki bu küçük yerleşkede evi olarak adlandırdığımız aynı rustik cazibeyi ve sihri bulmasını umabiliriz” dedi. Çift ayrıca thehemlockhollow Instagram hesabında mülkte geçirdikleri zamanlara ait paylaşımlar yapıyor.

New York’lu Çift, Dağ Evini Yenileyerek 585 Bin Dolara Satışa Çıkardı-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir