Honda Maliyeti 995 Dolar Motocompacto

Honda, Maliyeti 995 Dolar Olan Dikdörtgen Bir Elektrikli Scooter Piyasaya Sürdü!

Araçlar Bilim ve Teknoloji

Honda, Maliyeti 995 Dolar Olan Dikdörtgen Bir Elektrikli Scooter Piyasaya Sürdü!

Honda, Maliyeti 995 Dolar Olan Dikdörtgen Bir Elektrikli Scooter Piyasaya Sürdü!

  • Bu, 1980’lerden kalma, bagaja sığabilen katlanabilir bir Honda scooter olan Motocompo‘ya bir geri dönüş.
  • Honda, Motocompacto’nun saatte 15 mil hızla gittiğini ve 19 kilometre menzile sahip olduğunu söylüyor.

Elektrikli araçların ortalama Amerikalılar için çok pahalı olduğunu kim söylüyor ? Honda az önce maliyeti yalnızca 995 dolar olan bir model ortaya çıkardı. Hayır, Motocompacto bir araba değil. Kasabada veya üniversite kampüsünde dolaşmak için ilginç, küçük bir elektrikli scooter. Ve takıntılıyım. Demek istediğim, sevilmeyecek ne var?

Motocompacto sevimli, binilebilir bir çanta şeklindedir. Honda, saatte 15 mil hıza ulaştığını ve 12 mil menzile sahip olduğunu söylüyor. Hatta yedi saniyede sıfırdan 15 mil/saat hıza kadar çok güzel bir hızlanma iddiasıyla birlikte geliyor. Şarj kablosu ve yolculuk sırasında yanınızda getirebileceğiniz diğer şeyler için yerleşik saklama alanı sunar.

Daha da iyisi, Honda’nın tüm zamanların en havalı araçlarından biri olan 1980’lerdeki Motocompo’nun manevi varisi. Bu, bir hatchback’in bagajına sığacak kadar küçük, katlanabilir bir motosikletti. Buradaki fikir, alıcıların uygun bir yere park etmeleri, Motocompo’yla şehirde dolaşmaları ve evlerine gitmeleriydi.

Benzer şekilde Motocompacto’nun gidonu, koltuğu ve arka tekerleği içe doğru çökerek scooter’ı kendi taşıma çantasına dönüştürebilir. Honda, kompakt, dikdörtgen şeklin scooter’ın bir araçta veya toplu taşıma araçlarında saklanmasını kolaylaştıracağını söylüyor.

Bir taşıma koluyla birlikte gelir, ancak 41,3 poundluk ağırlığıyla tek elle kaldırmak pek de kolay olmayacaktır.

Bunu düşündüğünüzde, elektrikli bir scooter ile elektrikli bir aracın birleşimi çok mantıklı geliyor; çünkü teorik olarak daha küçük cihazı, daha büyük aracın pil paketinden şarj edebilirsiniz

Birçok otomobil üreticisi, içinde elektrik prizi bulunan elektrikli araçlar satıyor. Elektrikli pikaplar ve SUV’lar üreten bir girişim olan Rivian, özel yuvalar kullanılarak şarjlı kalan bir kablosuz hoparlör ve el feneri içeriyor. Bu scooterlar için de işe yarayabilir.

Honda açıkça bu havalı, nostaljik scooter’ın ulaşım meraklısı demografisinin ötesinde bir etki yaratacağını düşünüyor. Sırt çantaları, kasklar ve giysiler de dahil olmak üzere bir dizi Motocompacto markalı aksesuar sunmayı planlıyor.

Böylece benim gibi hayranlar, elektrikli evrak çantasıyla dolaşsak da, gitmesek de Motocompacto’yu gittiğimiz her yerde temsil edebilir.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir