Araçlar

Honda X-Adv 2018

Honda X-Adv 2018 yazımızda ilk SUV konseptli scooter olan Honda X-Adv modelinin özelliklerini, teknik özelliklerini ve satış fiyatını yazdık.

Honda X-Adv

Honda X-Adv, ilk SUV konseptli scooter olan X-ADV 2018 yılında yenilenmiştir. Motosiklet dünyasında yeni nesil bir makine yapmak için yeni fikirler üretilmesi çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak inovasyon konusunda uzmanlaşmış olan Honda, geleneğini X-ADV ile devam ettiriyor. Arazi koşulları için eklenen yeni G modu ve iki seviyeli HSTC ile donatılmıştır. Yeni X-ADV, uzun süspansiyon hareket mesafesi, 4 pistonlu radyal kaliper, 745 cc’lik çift silindirli motoru ile bir macera motosikleti konsepti sunarken, geniş sele altı saklama alanı, 5 kademeli ayarlanabilir vizör ve akıllı anahtar sistemi ile size üstün bir sürüş performansı sağlamaktadır. Hem uzun yolda, hem asfaltta hemde arazide gidebilen kaslı scooter özelliğine sahiptir. Hem önde hemde arkada led farlar bulunmaktadır. Anahtarsız çalıştırma sistemi bulunmaktadır. Ellerin korunması için tutacaklar da bölüm yapılmıştır. Scooter’ın ön ekranından tüm göstergeleri ve ayarları görebilmektesiniz. Koltuğun alt kısmına kaskınızı rahatlıkla koyabilmektesiniz.

Honda X-Adv

Teknik Özellikleri

X-ADV‘nin 745 cc, sıvı soğutmalı, SOHC, 8 supaplı, paralel çift silindirli motoru, düşük devirden orta devre kadar gerçek güç üretmek üzere tasarlanmıştır. DCT’nin daha düşük oranlarıyla birleştirilerek, hem sabit durumda hem de 30 km/s’te akıllı ve ani hızlanma sağlar. Tepe gücü 6250 devirde 40,3 kW; maksimum torku 4750 devirde 68 Nm’dir. Nispeten uzun strok yapısı ve özel olarak şekillendirilen yanma odaları, büyük miktarda tork üretmek için yüksek eylemsizlik kütlesi krank mili ile birleştirilir. İkili dengeleyiciler motoru iyileştirerek yüksek devir ataletinden kaynaklanan titreşimi etkisiz hale getirir, ancak 270° ateşleme sırasından elde edilen belirgin çarpıntıyı korumaya devam eder. 5 farklı renk modeli ile satılmaktadır. Kırmızı, beyaz, gümüş, gri ve yarış kırmızısı. Fabrika verilerine göre yakıt tüketimi 100 km’de 3.63 litre’dir.

Satış Fiyatı

X-ADV70.700 TL
  • Sitede belirtilen tavsiye edilen perakende satış fiyatları, 13/08/2018 tarihinden 31/08/2018 tarihine kadar geçerlidir. Ancak tavsiye edilen perakende satış fiyatları Honda Türkiye A.Ş. tarafından ara dönemlerde yapılacak duyurularla da değiştirilebilir. Bu sebeple araçların fatura döneminde yürürlükte olan tavsiye edilen perakende satış fiyatı geçerlidir.
  • Bu fiyatlar hiç bir şekilde asgari veya sabit fiyat listesi niteliğini taşımamaktadır, tavsiye niteliğindedir. Bayiler kendi fiyatlarını belirlemekte serbesttirler.
  • Bu fiyatlara, plaka, ruhsat, trafik sigortası, plaka harçları ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) dahil değildir. Bu bedeller müşteri tarafından karşılanacaktır.
  • Honda Türkiye A.Ş. ; model, teknik özellik, renk, donanım ve fiyatlarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Araç fiyatına dahil edilen tüm vergiler bilgi mahiyetinde olup vergi mevzuatındaki oluşan tüm değişiklikler araç fiyatına yansıtılacaktır ve araç teslimatında müşteri tarafından karşılanacaktır. KDV-ÖTV oranlarındaki değişiklikler de teslimat sırasında müşteriye yansıtılacaktır.
  • Yazım hatalarından kaynaklanan farklılıklardan Honda Türkiye A.Ş. sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir