Giriş Seviyesi iPhone 15'i Seçmek

Giriş Seviyesi iPhone 15’i Seçmek İçin 3 Neden!

Bilim ve Teknoloji

Giriş Seviyesi iPhone 15’i Seçmek İçin 3 Neden!

Giriş Seviyesi iPhone 15’i Seçmek İçin 3 Neden!

iPhone 15 Pro Max‘in Apple’ın bir sonraki amiral gemisi cihazı olmasıyla birlikte iPhone 15‘e yalnızca birkaç gün kaldı, ancak piyasaya sürülen tek model bu değil. iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus ve iPhone 15’in de gelmesi bekleniyor (her ne kadar muhtemelen bir iPhone Ultra olmasa da) ve bu yıl yükseltmeye değer olması nedeniyle ilgimi çeken giriş seviyesi model oldu.

İster yükseltme yapmak isteyen ister Android’den iOS’a geçmeyi hedefleyen bir iPhone 14 kullanıcısı olun, işte giriş seviyesi iPhone 15’i tercih etmeniz için 3 neden.

1. Küçük ama mükemmel biçimlendirilmiş – Giriş Seviyesi iPhone 15’i Seçmek İçin Nedenler

Bugünlerde telefonların eskisinden çok daha büyük olduğu bir sır değil. Özellikle en iyi küçük telefonlardan birini aramıyorsanız, büyük ihtimalle daha büyük ceplere ihtiyacınız olacaktır. iPhone 14 Pro Max, 6,7 inçlik devasa bir ekrana ve 240 gram ağırlığa sahipken, standart iPhone 14, 172 gram ağırlığa ve 6,1 inç ekrana sahip.

15 serisinin aynı boyutlara sahip olmasını bekliyoruz ve Pro modellerinin ağırlığı (titanyum gövde sayesinde) azalsa da yine de en ucuz modelden daha fazla olacaktır. Bahsederken…

2. Fiyat

Boyutu itibariyle cep dostu olmasının yanı sıra diğer iPhone modelleri kadar cüzdanınızı da yormaz.

Ne yazık ki, muhtemelen bu yıl iPhone’larda genel bir fiyat artışı göreceğiz. ABD’de iPhone 14 temel modelleri iPhone 13 modellerinden daha pahalı değildi (Birleşik Krallık’ta 70 £ daha fazlaydı). Ancak dünya çapında benzer bir artış yaşansa bile bunu almak Pro modelinin fiyatından daha kolay olacaktır.

Pro modelleri geçen yıl 150 £ daha fazlaydı ve bir fiyat artışı daha bekleniyor, ancak standart modeller hakkında aynı konuşma yapılmadı.

3. Kamera yükseltmeleri

Apple’ın bu yılın en önemli yükseltmelerinden biri, iPhone 15 Pro Max’e büyük ölçüde geliştirilmiş bir optik yakınlaştırma sunacak olan periskop lensinin geleceği yönünde söylentiler. Ne yazık ki bu özellik diğer modellere gelmeyecek gibi görünüyor, ancak bu geliştirilmeyeceği anlamına gelmiyor.

12MP sensörlerin 48MP değişkenlere yükseltileceğine oldukça güçlü bir şekilde inanılıyor, bu da onların ProRaw’da çekim yapabilmesini sağlayacak. Bu oldukça ciddi bir adım ve ortalama bir snapper için fazlasıyla yeterli.

Kaynak: t3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir