Emlakçı Seçimi

Emlakçı Seçimi ve Dairelerin Kiraya Verilmesi

Ekonomi ve Para Haber Yaşam

Emlakçı Seçimi ve Dairelerin Kiraya Verilmesi yazımızda emlakçınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, apartmanlarda yeni gelen kişilere güvenlik bakımından nasıl davranılması gerektiği ve yabancılara daire kiralarken dikkat edilmesi gereken durumları yazdık.

Emlakçı Seçimi

Emlakçı Seçimi ve Emlakçıların Güvenilirliği

Emlakçıya kaç yıldır bu işle uğraştığını ve emlakçılar odasına üye olup olmadığını sorun. Referanların ve daha önce iş yapmış oldukları dairelerin sahiplerinin görüşlerini almayı unutmayın. Güvenmediğiniz emlakçılardan ev satın almayın. En son bir ünlünün destek verdiği sahtekarların, site evlerinin halkı kandırdığı ve mağdur ettiği tüm haberlerde çıkmıştır. Bir sürü insan zor duruma düşmüştür. En güvenilir yerlerden dairenizi alın. Çok fazla para verdiğiniz bir mala en güvenilir yollardan ulaşmanız sizi rahatlatacaktır. Bazı emlakçılarda verilen paraya bazı durumlara göz yumma gibi durumlar gözlenmektedir. Almış olduğu parayla kuralları hiçe sayan emlakçılarda bulunmaktadır.

1+1 Dairelerin Artması-Emlak Seçimi

Apartmanlarda Güvenlik Durumu

Apartmanlarda bulunan güvenlik elemanlarının gelen ziyaretçilerin yeni gelen kişilerin kaydını tutması gerekiyor. Apartman yöneticilerin yeni gelen kişilerin kim olduğunu bilmeleri gerekir. Fakat 1+1 dairelerin çokça kiralanması nedeniyle çok fazla kişi değiştirilmektedir. Bu kadar kişiyi takip etme şansları olmamaktadır. İnsanlar 1+1 dairelerde yaşayınca komşusunun kim olduğunu merak etmediği için güvenlik de düşük seviyelerde oluyor. Bireysel yaşamın artmasıyla komşuluk ilişkilerin de güven duymada kalmadığı için kişiler birbirlerinin yabancısı oluyor. Emlak sahipleri komşusunun kim olduğunu da bilmiyor. 1+1 daireler gelir getirsin diye alındığı için kimse kimseyi merak etmiyor, günlük, haftalık ve aylık getirisine bakılıyor. Emlak sahibinin dairesine oturtacağı kişinin kim olduğuna bakması gerekir. Diğer komşularının zarar görmemesi için güvenilir kişilere dairesini kiraya vermesi önemlidir. Sadece kazanacağı paraya bakarak kim isterse sorgulamadan vermek büyük bir hatadır. Böyle durumlar apartmanın veya sitenin güvenlik ve huzurunu bozacaktır.

Emlakçı Seçimi

Yabancılara Daire Kiralamada Dikkat Edilecek Konular

Yurt dışından gelen yabancılara da ev kiraya verilirken iyice soruşturulması gerekiyor. Ülkeye ne zaman girdiği, ne için geldiği ve ne işi yaptığı gibi sorular sorulması ve iyi bir açıklama yapması beklenmelidir. Uyuşturucu kaçakçısı veya insan kaçakçısı gibi kötü işler yapan kişilerin evleri kiralaması durumu söz konusudur. Bu tür insanlara yer temin etmek, emlak sahiplerinin zor durumlara düşmesine neden olmaktadır. Günlük kiralama sisteminde açık olduğu için bundan faydalanan kötü niyetli insanlar bulunmaktadır. Bu duruma da bir cezai yaptırım getirilerek önüne geçilmesi gerekiyor.

Emlakçı Seçimi ve Dairelerin Kiraya Verilmesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir