Ekonomi ve ParaHaberSeyahatYaşam

ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler

ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler

2022'de Dünyanın En Yaşanabilir 5 Şehri Calgary Kanada

ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler Listesi 2022

Bazı emekliler paralarını uzatmak isterken, diğerleri en çok aileye yakınlık, balık tutma yerleri veya golf sahaları ile ilgileniyor. Pek çok başka insan sadece yaşlandıkça güvende hissetmek istiyor ve güvenli emeklilik kontrol listenizin başındaysa, Amerika sizin için doğru yer olmayabilir.

Her yıl, Ekonomi ve Barış Enstitüsü, dünya uluslarını şiddet içeren suçlar, iç çatışmalar, cinayetler, silahlara erişim, siyasi istikrarsızlık, şiddet gösterileri, terörist faaliyetler, nüfus gibi kriterlere göre sıralayan Küresel Barış Endeksi’ni yayınlıyor. Hapsedilmiş insanlar, güvenlik ve militarizasyon.

ABD, Brezilya, Burundi, Eritre ve Filistin’in hemen önünde, ancak Azerbaycan, Zimbabve, Mısır ve Filipinler’in hemen arkasında 129. sırada yer alıyor. Yani, az söylemek çok iyi değil.

Dünyadaki en güvenli ulusların neredeyse tamamı Avrupa’dadır. İkisi Asya’da, ikisi ana kıtası olmayan adalar ve biri Kuzey Amerika’da — ve Amerika’nın sekiz sıra gerisinde 137. sırada yer alan Meksika değil.

Dünyanın Yüzölçümü En Büyük Ülkeler Kanada

Kanada – ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler

Yurtdışında değil, yurtdışında emekli olmak istiyorsanız, iyi haber. Dünyanın en güvenli ülkelerinden birine gidebilirsin – güneye değil kuzeye gittiğinden emin ol.

Kanada, Küresel Barış Endeksi’nde 12. sırada. Şiddet içeren suçların, iç çatışmaların veya çatışmalara bağlı ölümlerin çok düşük olduğu, politik olarak istikrarlı bir ülke. Güvenlik açısından çok üst sıralarda yer alırken, militarizasyon ve yerinden edilmiş insanlar açısından çok düşük. Dünyanın en seçkin ilk 15’i arasına girmeyi başaran Avrupa dışındaki dört ülkeden biri.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Seydisfjordur İzlanda

İzlanda

Kanada en yakın ülke olabilir, ancak Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa’nın ortasından biraz daha fazla batıya yelken açarsanız, 2000’lerin ortasından beri her yıl dünyanın en güvenli ülkesi ünvanını kazanan İzlanda’ya varırsınız.

Evet, Kuzey Kutup Dairesi’ne karşı geliyor ve evet, tüm hayatınız boyunca eyalet dışında yaşadıysanız alfabe biraz garipleşiyor, ancak ada ulusu hakkında sevilecek çok şey var, ki bu da tıpkı Kanada gibi Avrupa dışındaki nadir ülkeler listede. Ünlü jeotermal havuzları ve şaşırtıcı doğal güzelliğinin yanı sıra İzlanda, her yıl dünyanın en mutlu ülkeleri sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor.

Yeni Zelanda'da Bulunan Fox River plajı

Yeni Zelanda

İzlanda’nın ardından dünyanın en güvenli 2. ülkesi aynı zamanda ana kıtası olmayan bir ada ülkesidir ve ayrıca listeye giren sadece dört Avrupa dışı ülkeden biridir. Fransız seyahat şirketi Evaneos’a göre, “Yeni Zelanda güvenliğiyle tanınan bir ülkedir ve Kivilerin rahat tavırları bunu size kanıtlayacaktır.”

Site, birçok yerlinin kapılarını kilitlemediğini ve mağazada hızlı bir şekilde durduklarında genellikle motorlarını çalışır durumda tuttuğunu ekliyor. Genel olarak, geceleri el çantalarını tutan veya yabancılarla konuşmaktan kaçınan insanları yüksek alarmda görmezsiniz.

ABD Dışında Emekli Olmak İrlanda

İrlanda

Ülke uzun süredir militarizasyon, etnik ve dini çatışmalar, terörizm ve şiddet içeren gösterilerle tanınmasına rağmen, bu sorunlar modern İrlanda’da neredeyse hiç sorun değil. Ada artık dünyanın en güvenli 3 numaralı ülkesi unvanıyla övünebilir. Bunun da ötesinde, oraya taşınan Amerikalı emeklilerin yalnızca biraz farklı bir İngilizce markasına uyum sağlamaları gerekecekti.

Travel Safe Abroad’a göre İrlanda, tarihinin büyük bir bölümünde fakir bir ülkeydi, ancak 1973’te Avrupa Birliği’ne katıldıktan sonra, büyük bir yabancı yatırım akışından yararlandı ve birçok çok uluslu şirketin Avrupa üssü haline geldi ve onu en zenginlerden biri haline getirdi. ve bugün kıtadaki en istikrarlı ülkelerden oldu.

2022'de Dünyanın En Yaşanabilir 5 Şehri Kopenhag Danimarka

Danimarka – ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler

Danimarka, İrlanda ile aynı yıl AB’ye katıldı ve yaklaşık yarım yüzyıl sonra, dünyanın istatistiksel olarak en güvenli ülkelerinden biri. Bununla birlikte, ABD hükümeti son zamanlarda küçük İskandinav krallığında artan terör riski konusunda uyardı.

Ancak bunun ötesinde, cinayetler ve diğer şiddet içeren suçlar, militarizasyon, siyasi istikrarsızlık, şiddet içeren gösteriler ve diğer kırmızı bayraklar, yalnızca en nadir aykırı değerler olarak mevcuttur. İzlanda ve diğer İskandinav ülkeleri gibi, Danimarka da dünyanın en mutlu ülkeleri ve en güvenli ülkeleri listesinin başında sürekli bir varlık gösteriyor.

Avrupa'nın En İyi 17 Küçük Kasabasını Seyahat Zell am See

Avusturya

Dünyanın en güvenli beş ülkesini tamamlayan Avusturya, tümü elit ilk 15’te yer alan bir grup Orta Avrupa ülkesinden biridir. Diğerleri arasında Hırvatistan, Macaristan, Slovenya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti yer almaktadır.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na göre, “Avusturya, sosyal piyasa ekonomisine sahip, özgür ve istikrarlı bir demokrasidir” ve “Avusturya ve ABD, küresel güvenliği geliştirmede, ekonomik işbirliğini güçlendirmede ve ortak değerlerimizi teşvik etmek ve savunmak için işbirliği yapmakta ortaktır. Dünyanın her yerinde.”

Portekiz Görünüm

Portekiz

Batı Avrupa’ya geri dönersek, Portekiz dünyanın en güvenli 6. ülkesidir. İsviçre’yi Orta blok arasında sınıflandırırsanız ve İskandinav ülkelerini ayırırsanız, Portekiz ve İrlanda, Batı Avrupa’da dünyanın en güvenli 15 elit ülkesinde yer alan tek ülkelerdir.

Etkileyici sıralamasına rağmen, Portekiz aslında biraz düştü. 2020’de sadece Yeni Zelanda ve İzlanda’nın ardından 3. sırada yer aldı ve 2021’de Portekiz 4. sırada yer aldı.

ABD Dışında Emekli Olmak Singapur

Singapur

Slovenya ve Çek Cumhuriyeti, Singapur’dan daha üst sıralarda yer alıyor, ancak Doğu’da güvenli bir yerde emekli olmak istiyorsanız, Singapur iki seçeneğinizden biri. Dünyadaki en güvenli 9 numaralı ülke olarak yer alıyor.

Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu’na göre, ülke yaşam kalitesi açısından tüm Asya’da 1. sırada yer alıyor. Aynı zamanda dünyanın en güvenli ikinci şehri ve gurbetçilerin yaşaması için Asya’daki en iyi yer. Singapur sakinlerinin %94’ünün, dünya genelinde %69’a kıyasla geceleri yalnız yürürken kendilerini güvende hissettiklerini gösteren Gallup verilerine atıfta bulunuyor. Bunu “sürekli düşük suç oranlarına, şeffaf bir hukuk sistemine ve proaktif vatandaşlar tarafından desteklenen güvenilir bir polis gücüne” borçludur.

Suşi Yemenin Zararı-Ringa solucanı

Japonya

Avrupa dışında listede ilk 15’e giren ve sonuncu olan diğer tek Asya ülkesi, dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında 10. sırada yer alan Japonya’dır. Japonya, hem şiddet suçları hem de mülkiyet suçları dahil olmak üzere düşük suç oranları sayesinde rutin olarak listenin en başında yer alıyor.

Intrepid’e göre, oradaki en büyük tehlike suçlulardan değil, Tabiat Ana’dan geliyor. Japonya sadece tayfunlara eğilimli değil, aynı zamanda Ateş Çemberi’ndeki konumu onu yıkıcı depremlere ve tsunamilere karşı hassas hale getiriyor.

2022'de Dünyanın En Yaşanabilir 5 Şehri Zürih İsviçre

İsviçre – ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler

Listeyi tamamlayan İsviçre ise Küresel Barış Endeksi’nde 11. sırada yer alıyor. Uzun zamandır çarpıcı dağ manzarası ve diğer doğal güzellikleri, genel olarak hoş ve misafirperver yerel nüfusu, zengin kültürel tarihi ve çok düşük suç oranıyla biliniyor.

Aslında, birçok köy ve yerleşim bölgesi neredeyse suçsuzdur.

ABD Dışında Emekli Olmak İçin En Güvenli Ülkeler-Kaynak: gobankingrates.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir