Dijital Pazarlama Önemi

Dijital Pazarlama

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para Haber Kişisel Gelişim

Dijital Pazarlama yazımızda pazarlamanın ne olduğu, dijital çağda pazarlama taktikleri, sosyal medyanın pazarlamada kullanımı, ünlü olmanın hızlanması ve insanların dikkatini çekme yöntemlerini, dijital pazarlama hatalarını yazdık.

Günümüzde Dijital Pazarlama Ön Planda

Pazarlama yapmak bir değer üretmek anlamına gelmektedir. Üretilen değerin sunulması da pazarlamaya girmektedir. Değerin yakalanması da üretilen üründen istenilen geliri elde etmedir. Eskiden pazarlama kanalları olarak televizyon, radyo ve gazete kullanılırdı. Şimdi ise sosyal medya üzerinden pazarlama yapma daha çok kullanılır olmuştur. Dijital çağ ile birlikte pazarlama araçları da bu tür internet tabanlı yayınlara geçmiştir. Pazarlamanın en büyük stratejisi olan reklamlar da dijital çağ ile değişim göstermiştir. Sürekli olarak insanlar dikkat çekici şeyler üreterek, diğer insanların dikkatini çekmeyi hedeflemektedir. Özellikle insanların canının sıkıldığında eline alıp uzun süre uğraştığı araçlar bu işi sağlamaktadır. Akıllı telefonu kullandığımızda Facebook, Whatsapp, Instagram, Twitter, Snapchat gibi sosyal medya araçları can sıkıntısını geçirmek için kullanılmaktadır.

Twitter'dan Gelen Mesaj

Hızlı Ünlü Olma İmkanı

Sosyal medya uygulamalarını başarılı bir şekilde kullanan kişiler ünlenerek kendi hesaplarından reklam almakta ve ciddi oranlarda paralar kazanmaktadır. Amerika’da Hollywood starları, YouTube fenomenleri ile fotoğraf çektirmektedir. Sosyal medyalarda kurulan kişilikler ve sayfaları popüler hale geldikçe onları için kazanç kapısı haline gelmektedir. Reklam verenlerde sosyal medyayı artık ciddi oranda desteklemektedir. Dünya üzerinde de insanların ünlü olması artık çok hızlanmıştır. Sosyal medya sayesinde dünyaya olan erişimin hızlanması hızlı bir ünlenmeyi de beraberinde getirmiştir. Dünyanın En Zengin YouTuberları Listesine göz atarak ne kadar para kazandıklarını ve takipçi sayılarını öğrenebilirsiniz.

PewDiePie
Felix Arvid Ulf Kjelberg-PewDiePie

İnsanların Dikkatini Çekmek

İnsanların dikkatini çekmede 2 türlü yöntem kullanılmaktadır. İlkinde hak ederek insanların dikkati çekilir. Bu yöntemde kişi bir şeyi aradığında onda tüm istekleri var ise kişinin dikkatini çeker. Kaliteli ürün veya içerik olması yeterlidir. Diğerinde ise reklamın ücreti ödenerek insanların dikkati çekilir. Her yerde gördüğümüz ürünlerin reklam gösterimleri ikinci reklam türüne girmektedir. Bir nevi insanların dikkati satın alınmaktadır.

Parayı Kendimize Çekmenin Zihinsel Yolları-Paranın frekansı

Dijital Pazarlama Sektöründe Sık Yapılan Hatalar

Dijital pazarlama alanına giren kişilerin elinde yüksek paralar olduğu zaman bu paraları plansız bir şekilde harcayabilmektedir. Dijital pazarlamayı kullanayım derken yanlış reklamlar ile kişiler paralarını kaybedebilmektedir. Kullanıcının yararına ve faydasına olacak reklamlar yapılması gerekir. Dijitalde pazarlama yaparken özgün içeriklerin olması gerekir. Alıntı ve çalıntı şeylerle içerikleri pazarlamak yanlış olacaktır. Ürünlerin pazarlamasını yaparken mutlaka anahtar kelimeleri doğru yazın. Çanta pazarlaması yapan kişi, ürünü ile ilgili en çok aranan ve ilgili kelimeleri seçerek ürününü tanıtmalıdır. SEO Hizmetinin Web Siteleri İçin Önemi yazımızda da anahtar kelimelerin önemini yazdık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir