Diş Macunlarının Zararları

Diş Macunlarının Zararları yazımızda hepimizin dişlerimizi koruma amaçlı kullandığı diş macunlarının içerdiği maddelerin zararlarını ve kötü etkilerini yazdık.

Diş Macunlarının Zararları-Florürün Etkisi

Diş macunlarının içeriğine hiç bakmayı denediniz mi? Yazılar bizim görebileceğimizden daha küçük boyutlarda yazılıyor ve içeriğinde birbirinden zararlı maddeler bulunuyor. Ayrıca diş fırçası alırken de kıllarının domuz kılından yapılıp yapılmadığına dikkat edin. Diş fırçalarının yapım maliyeti yüzünden domuz kılından yapılma oranı hiç azımsanmayacak kadardır. Diş macununa gelirsek içindeki en zararlı madde florürdür. Florürün zararları oldukça fazladır.

Diş Macunlarının Zararları

Florür İçerebilen Gıdalar ve Ürünler listesi

Diş macunu, bebek mamaları, hazır çorba, tavuk bulyon, gazlı içecekler, meyve suları, paketli ve işlenmiş fabrika gıdaları, teflon tava ve tencereler, anestezi kimyasalları ve florürlü tuzlar florür maddesini içerebilmektedir. Aldığınız ürünlerin içeriğine bakarak alın sağlığınızı boşuna kaybetmeyin. Denetleme gerektiği gibi yapılmadığı için siz kendi sağlığınıza dikkat edin. İçtiğiniz suların da florürünü ölçtürün. Sudaki florür fazlalığı da zararlı etkiler gösterir.

Diş Macunlarının Zararları-Florür etkisi

Florürün  Zararları

Vücutta biyobirikim yaparak zararlı maddeleri vücut da biriktirir. Bu biyobirikim nedeniyle her gün alınan florürün %60’ını sağlıklı bir insan vücudundan idrar yoluyla atıyor. Geriye kalan %40 florür kemiklerde ve beyinlerde birikmektedir. Bebeklerde bu oran maalesef %20 oranında dışarı atılır geriye kalan %80 oranında florür vücutta kemik ve beyinde birikir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre IQ seviyenizi de aşağıya çekmektedir. Beyin çalışmasını olumsuz yönde etkilemektedir. Düşünememe ve fikir üretememe sorunlarına yol açmaktadır. Kısacası zombi gibi yaşama sürecine girmiş bulunmaktasınız. Yapacağınız en büyük çözüm tüm florürlü ürünleri kullanmamaktır. Florür çıktığı yer olan Amerika’da yasaklanmıştır.

Diş Macunlarının Zararları

Diş macunu vücutta biyobirikim yaparak zararlı maddeleri vücut da biriktirir. Üreme sisteminde tahribatlar oluşturur. Sinir sistemine zararları vardır. IQ seviyenizi düşürür. Çocukların erkenden ergenliğe girmesine neden olur. Tiroid hormonlarının yapısını bozar. Romatizmaya neden olmaktadır. Kemik erimelerine neden olur. Beyinde tahribatla birlikte Alzheimer hastalığına da neden olabilmektedir.

Diş Macunlarının Zararları-Misvak kullanımı
Misvak

Dişleriniz için misvak kullanma faydalı bir diş fırçalama yöntemidir.

Florürsüz Diş Macunu Yapımı

Malzemeler: 1-2 damla Nane yağı veya Okaliptüs yağı, 10 damla çay ağacı yağı, 10 gr misvak tozu, 20 damla propolis yağı, 20 gr karbonat ve 100 ml organik hindistan cevizi yağı. Hepsini bir kabın içerisine koyarak karışım yapıyoruz. Oranlarını arttırarak dolapta bekletebilir ve diş macunu olarak kullanabilirsiniz.

“Diş Macunlarının Zararları” üzerine bir yorum

Yorum yapın