Beykoz'da Kentsel Dönüşüm İstanbul

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm İlerlemeleri

Ekonomi ve Para Haber

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm İlerlemeleri yazımızda İstanbul’un Beykoz ilçesinde kentsel dönüşümde son durum ve Beykoz’un güzelliklerini yazdık.

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Ne Durumda?

Beykoz yeşilin ve mavinin buluştuğu, Boğazın hemen yanında yer alan güzel bir İstanbul ilçedir. Osmanlının ilk fethettiği bölgelerden birisidir. Tarihi dokusu da ayrı bir güzellik katmaktadır. İstanbul’un en fazla 2B arazisine sahip ilçe de Beykoz’dur. Bu nedenle Beykoz’da yıllardır süren 2B sorunu çözülmeye başlanmış ve hak sahipleri arazilerini ücretleri karşılığı almaya devam etmektedir. 2B mülkiyet sorununun tamamıyla çözülmesiyle birlikte kentsel dönüşüm çalışmaları başlayacaktır. Beykoz’un Tokatköy mahallesinde ve Çubuklu’da kentsel dönüşüm çalışmaları başlatılmıştır. Kentsel dönüşüm çalışmaları Beykoz Belediyesi ve KİPTAŞ ile yapılacaktır. Bununla ilgili protokol meclisten geçmiştir. Hak sahibi Beykozlularla anlaşmalar yapılmaya başlanacaktır.

Beykoz'da Yenileme Projeleri Tokatköy

Yeşil ve Mavinin Buluştuğu Yer Beykoz

Beykoz’da bolca yeşil alan bulunmaktadır. Belediyenin açmış olduğu park ve bahçeler, Bakanlığın yapmış olduğu mesire alanları Beykoz’u tam bir piknik ve huzur alanı yapmıştır. Beykoz’da 55 metrekare yeşil alan düşmektedir. Yeşil alanları korumak için Belediye ciddi çalışmalar yapmaktadır. Yoros kalesi, turistler için güzel bir alandır. Beykoz’un kıyı kesimlerinde deniz keyfide yaşayabilirsiniz. Turistler Kanlıca bölgesini tercih etmektedir. Küçüksu çayırı da turistlerin ilgisini çekmektedir. Çubuklu, Paşabahçe gezilecek yerler arasındadır. Yuşâ Tepesi‘de çokça ziyaret edilmektedir. Yeşil ve maviye hasret olanlar Beykoz’a gelerek özlemlerini giderebilir.

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm İlerlemeleri-Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir